Tony Ödülleri George Floyd'un katledilmesinden sonra iptal edildi: Irkçılığı hoş görmüyoruz

Daha önce corona virüs salgını nedeniyle ertelenen ‘Tiyatronun Oscar Ödülleri’,Amerikalı George Floyd’un ırkçı cinayete kurban gitmesi sonucu oluşan tepki atmosferi nedeniyle bu yıl tamamen iptal edildi.

Tony Ödülleri George Floyd'un katledilmesinden sonra iptal edildi: Irkçılığı hoş görmüyoruz

 

NTV’nin haberine göre, 2020 Tony Ödülleri’nin tamamen iptal edilip edilmeyeceği tartışılırken nihai karar verildi. 7 Haziran’da yapılması planlanan, ancak daha sonra korona virüsü salgını nedeniyle ertelendiği duyurulan Tony Ödülleri, George Floyd’un beyaz bir polis tarafından öldürülmesinden sonra “dünyadaki adaletsizliklere dikkat çekmek” için iptal edildi.

 

'Hepimiz üzgün ve öfkeliyiz'

Broadway tiyatrosunda oynanan oyunların değerlendirildiği Tony Ödülleri ile ilgili yetkililerin yaptığı açıklamada, “George Floyd, Ahmaud Arbery, Tony McDade, Breonna Taylor’un anlamsız cinayetleri için hepimiz üzgün ve öfkeliyiz. Toplumumuza nüfuz etmeye devam eden ırkçılık ve adaletsizlikler yüzünden cesaretimizi kırıyor” denildi.

Broadway yetkilileri tarafından ayrıca, “Nefreti, ırkçılığı, adaletsizliği ve bağnazlığı hoş görmüyoruz. Siyah Amerikalılara karşı devam eden şiddet bağışlanamaz. Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Değerlidir) hareketiyle dayanışma içindeyiz” ifadesi kullanıldı.

Tony Ödülleri’ni belirleyen Broadway on Demand’in açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Bu, ulusumuzun tarihinde önemli bir an ve şu anda önceliklerimiz dinlemek, anlamlı bir diyalog kurmak. Endüstrimizde ve ulusumuzda gerçek değişimi gerçekleştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapma zamanı. Tiyatronun eğitme, ilham verme, empati geliştirme, kültürler arasında köprü kurma ve nihayetinde insanlık bayrağı altında birleşme gücüne sahip olduğuna gerçekten inanıyoruz. Broadway On Demand, sanat yoluyla dünyayı etkileme ve değiştirme gücümüz olduğunu kabul ediyor. Hedefimiz, az temsil edilen seslerin yükseltilebileceği bir platform oluşturmak. Bu nedenle sunduğumuz programların bu inançlara bağlı kalması ve içinde yaşadığımız dünyayı yansıtması büyük önem taşıyor.”

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler