Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama!

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 97 kişinin yaralandığını açıkladı.

Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama!

 

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Hendek Yukarıçalıca mevkiindeki bir havai fişek fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu.

Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından birçok kişi sokağa çıktı.

Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

 

Sağlık Bakanı Koca: 4 ölü, 97 yaralı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 97 yaralanın hastanelere nakledildiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: 

"Şu an hayatını kaybeden 4 vatandaşımız oldu. Hastanelerimize 97 yaralımız nakledildi."

 

 

Hendek Belediye Başkanı’ndan ilk açıklama

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "150-200 civarında çalışanı olduğu söyleniyor. Ambulans ve itfaiye dışında kimseyi almıyorlar. Net bir bilgim yok. 3-4 yıl önce de patlama yaşandı. Aynı fabrikada oldu. Ölen olmamıştı. Patlamalar hala sürüyor. Olay yerine 300 metre mesafedeyim. İlk baştaki kadar güçlü olmasa da patlamalar sürüyor. Tüm ekipler şu an burada. Hendek ilçesine 16 kilometre mesafede bir tesis" dedi.

Babaoğlu, "Çok güçlü bir patlamaydı. Telefonlarımız susmuyor. Tüm kentte duyuldu. Çevre illerde de duyuldu. Bomba düşmüş sandık. Şu an güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik çemberi kuruldu." diye konuştu.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise havai fişek fabrikasındaki patlamaya ilişkin, "Fabrika sahibinden aldığımız bilgiye göre içeride yaklaşık 150-200 arası insan var ama patlamalar devam ettiği için müdahale edilemiyor." dedi. 

'Sarsıntılar oldu'

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan AA muhabiri Uğur Subaşı "Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında patlama oldu. Çevre illerden ses duyuldu. Vatandaşlar tedirgin oldu, anlaşılamadı ilk anda. Çok sayıda itfaiye ve ambulans ekibi sevk edildi. Evlerde, iş yerlerinde sarsıntılar oldu. Vatandaşların bazıları sokağa çıktı" bilgisi verdi.

Ayrıntılar geliyor...

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler