Video
 • Hatay Baro Başkanı Dönmez: Artık Eyleme geçme zamanı
  Hatay Baro Başkanı Dönmez: Artık Eyleme geçme zamanı

  Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez kadına yönelik şiddette, çocuk istismarında, çevrenin tahribatında, ifade özgürlüğünün kısıtlanmasında, haksız tutuklamalarda, işkence davalarında baroların var olmasından rahatsızlık duyan iktidarın baroları devreden çıkarmaya çalıştığını söyledi.

 • Cüneyt Özdemir’i ti’ye alan video sosyal medyada gündem oldu!
  Cüneyt Özdemir’i ti’ye alan video sosyal medyada gündem oldu!

  Politik mizah videolarıyla tanınan Ahmet Bozkuş, hazırladığı video ile Habertürk'ün HDP'siz HDP programı tartışmalarına göndermede bulundu. Bozkuş'un Cüneyt Özdemir ve Veyis Ateş'i ti'ye aldığı "Büyük Gazeteci Cüveyis Özateş" videosunu yüzbinlerce kişi izledi.

 • ‘Demokrasi Yürüyüşü’ Hakkari kolu Van’a ulaştı
  ‘Demokrasi Yürüyüşü’ Hakkari kolu Van’a ulaştı

  Van AVM önünde polis müdahalesiyle karşılaşan yürüyüş koluna polis fiziki müdahalede bulundu. Müdahalenin ardından yürüyüş kolunda yer alan parti yöneticileri ve bileşen temsilcileri HDP Van İl Binası’nda partililere ve yurttaşlara seslendiler.

 • Gezi de 15-16 Haziran da haklı isyandır
  Gezi de 15-16 Haziran da haklı isyandır

  Bir gece önce DİSK Genel Başkanı Türkler, 800 öncü işçiye “Direnişe siz karar verdiniz. Bunu nasıl uygulayacaksanız uygulayın. Özgürsünüz” demişti. İşçiler sınıf içgüdüleriyle keşfettikleri yoldan yürüyerek başarıya ulaştılar. İşte bu taban demokrasisiydi. 43 yıl sonra Gezi’de gerçekleşen de tam tamına buydu.

 • ABD’de ikinci ırkçı polis cinayeti
  ABD’de ikinci ırkçı polis cinayeti

  Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd’un polisler tarafından öldürülmesinin ardından başlayan isyanlar devam ederken polis, dün gece siyah Amerikalı Rayshard Brooks’u vurarak katletti. Olayın ardından eylemciler Brooks’un vurulduğu yeri ateşe verdi.

 • Tülay Hatimoğulları: Mazlumların ittifakından korkuyorlar
  Tülay Hatimoğulları: Mazlumların ittifakından korkuyorlar

  İki HDP, bir CHP vekilinin vekilliğinin düşürülmesi, ardından gözaltına alınıp tutuklamaları ve bugün HDP Meclis Grubu’nun yapmak istediği yürüyüşe polisin müdahalesi çerçevesinde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları’nın görüşüne başvurduk.

 • Oya Ersoy: Vekilliklerin düşürülmesi Saray’ın darbesidir
  Oya Ersoy: Vekilliklerin düşürülmesi Saray’ın darbesidir

  İki HDP, bir CHP vekilinin vekilliğinin düşürülmesi, ardından gözaltına alınıp tutuklamaları ve bugün HDP Meclis Grubu’nun yapmak istediği yürüyüşe polisin müdahalesi çerçevesinde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy’un görüşüne başvurduk.

 • Leyla Güven: En kısa zamanda tekrar görüşeceğiz
  Leyla Güven: En kısa zamanda tekrar görüşeceğiz

  AKP-MHP İktidar Bloku'nun işbirliği ile vekilleri düşürülen, bir kaç saat sonra gözaltına alınan, ardından apar topar tutuklanan Leyla Güven "En kısa zamanda görüşeceğiz!" diye açıklama yaptı

 • ABD'de George Floyd protestocularının üzerine tanker daldı
  ABD'de George Floyd protestocularının üzerine tanker daldı

  ABD’de George Floyd protestoları ülkenin dört bir yanına yayılırken, ırkçı polis cinayetinin işlendiği Minneapolis’te otobanı kapatan protestocularının üzerine bir tanker sürüldü. Yaralanan ve ölenin olmadığı olay sonrası tanker şoförü gözaltına alındı.

 • Polisleri tutuklayın... Hepsini tutuklayın...
  Polisleri tutuklayın... Hepsini tutuklayın...

  George Floyd polislerce katledildi. Gösteriler Amerika'yı kasıp kavuruyor. Bir aktivist çözüm yolunu olanca içtenliğiyle ortaya koyuyor: "Polisleri tutuklayın. Hepsini tutuklayın. Sadece bazılarını değil, sadece Minneapolis’dekileri değil. Tüm şehirlerde, Amerika’nın tamamında, siyahilerin katledildiği bütün şehirlerde, tüm şehirlerde tutuklayın.

Popüler Haberler