İntihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır'ın akıbeti soruluyor

İntihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır'ın Ümit Can Uygun adlı erkek tarafından darp edildiği ve baygın yattığı görüntüler ortaya çıktı sosyal medyada Aleyna Çakır'ın akıbeti soruluyor.

İntihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır'ın akıbeti soruluyor

 

Ankara’da 4 Haziran 2020’de intihar ettiği öne sürülen Aleyna Çakır'ın, erkek arkadaşı olduğu belirtilen Ümit Can Uygun tarafından şiddet uygulandığı ve yerde baygın yattığı görüntüler sosyal medyada yayıldı.

Görüntüleri izleyen binlerce kişi, şüpheli Ümitcan Uygun'un Aleyna'nın ölümü ile ilişkisinin ortaya çıkarılması için, emniyet güçlerinin harekete geçmesini istedi.

Daha sonra Ümit Can Uygun’un MHP İlçe Başkanlığı’nda çekilmiş görüntüleri de ortaya çıktı. Uygun’un, silahlar ve yüklü miktarda parayla çekilmiş görüntülerini de sosyal medyada yayınladığı görüldü.

intihar-ettigi-iddia-edilen-aleyna-cakir-in-umit-can-uygun-tarafindan-siddetten-bayilttigi-goruntuler-ortaya-cikti-740573-1.

 

Suç duyurusunda bulunmuş

Kadın Meclisleri tarafından yapılan paylaşımda ise, Çakır'ın ölümü "şüpheli" olarak nitelendirilerek, "Aleyna Çakır 19 yaşındaydı. 4 Haziran'da intihar etti denilen Aleyna Çakır'ın birlikte olduğu erkek tarafından daha önce defalarca şiddet gördüğü ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Aleyna'nın şüpheli ölümü açığa çıkartılsın" denildi.

Nar Kadın Dayanışması Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Kadın cinayetlerinin üstünü intihar süsüyle örtemeyeceksiniz, failleri korumanıza izin vermeyeceğiz!" dedi.