Zorla evlendirilmek istenen kız çocuk kendisi için düzenlenen düğünü ihbar etti

Akrabalarının zorlamasıyla evlendirilmek istenen 14 yaşındaki kız çocuk kendisi için hazırlanan düğün yerini polise ihbar etti. Çocuk, ekiplerin düğüne düzenlediği operasyonla kurtarılarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yurduna yerleştirildi.

Zorla evlendirilmek istenen kız çocuk kendisi için düzenlenen düğünü ihbar etti

Yaklaşık 2 ay önce zorla gelinlik giydirilen ve düğüne çıkarılmak istenen 14 yaşındaki Elif korkarak düğün alanından çıktı, polise ihbarda bulundu. Polis ekiplerinin düğüne düzenlediği operasyonda çocuğun evlendirilmek istendiği aile "gelinimizi vermeyiz" diyerek korumaya alınmasına itiraz etti. Elif, babasının araya girmesiyle karakola götürülerek koruma altına alındı. 

"Ayaklarını kıracağız" diyerek tehdit ettiler

Elif'in babası olayı "Damadın ailesi de çok kızgındı. İş, kan davasına kadar gidiyordu. Bunun üzerine, ‘Görücüye geldiniz. Gençler ‘Tamam’ dedi, kararlarına saygı duyduk. Kızım vazgeçince kararına saygı duymamız gerekiyor. Üstelik artık araya devlet girmiş. Biz burada birbirimizi vursak artık neye yarayacak’ dedim" sözleriyle anlattı. 

Baba, aile tarafından tehdit edildiklerini "Keşke bu nişan hiç olmasaydı. Öbür insanlar da incinmeseydi... Beni en çok kendi akrabalarım üzdü. Bizi, ‘Elif’in ayaklarını kıracağız’ diye tehdit ettiler." sözleriyle aktardı. 

Hürriyet

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler