Zırhlı aracın çarptığı çocuğun ablası: Polisler hastane kapısına bırakıp gitti

Cizre'de zırhlı polis aracının çarptığı 8 yaşındaki Ruken Cansırı hayati tehlikeyi atlatırken görgü tanığı abla Gule Cansırı, “Polisler olay yerinden ayrılmak istedi. Israrım sonucu bizi hastanenin kapısına bırakıp gitti” dedi.

Zırhlı aracın çarptığı çocuğun ablası: Polisler hastane kapısına bırakıp gitti

Şırnak’ın Cizre ilçesine bağlı Sur Mahallesi’nde dün süratli olan zırhlı polis aracının çarptığı 8 yaşındaki Ruken Cansırı hayati tehlikeyi atlattı. İlçe Devlet Hastanesinin yoğun bakım bölümünde tedavisi süren Cansırı’nın bilinci açıldı.  Ailesi ile konuştuğu belirtilen Cansırı’nın bir süre daha yoğun bakımda doktor kontrolünde tutulacağı aktarıldı. 

‘Polis hastaneye götürmek istemedi’

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, görgü tanığı Cansırı’nın ablası Gule Cansırı ise, Ural tipi zırhlı polis aracının kardeşine çaptığını kaydetti. Zırhlı aracın çok süratli olduğunu vurgulayan Cansırı, olayı şöyle anlattı: “Ruken caddenin karşısındaydı. Ben onun yanıma gelmesini istedim. Ancak yanıma ulaşamadan zırhlı araç çarptı. Çarpmanın şiddeti ile Ruken savruldu. Polisler bana ‘ambulansı ara gelip alsınlar’ dedi. Polisler olay yerinden ayrılmak istedi. Ancak ben ambulansın gecikeceğini ifade edip zırhlı araç ile hemen hastaneye yetiştirmelerini istedim. Polisler ısrarım sonucu bizi araca alıp hastanenin kapısına bırakıp gitti. Aracın içinde 3 polis vardı."  

‘Şikayetçi olacağız’

Olay sonrası emniyetin kendilerini aradığını aktaran Cansırı’nın amcası Faysal Cansırı, "Ruken zırhlı aracın çarptığı kaçıncı çocuk oldu?” diye sordu. Hastanede oldukları için emniyete gitmediklerini belirten amca Cansırı, bu tarz olayların tekrarlanmaması için polislerden şikayetçi olacaklarını söyledi. 

Etiketler: Cizre, zırhlı araç, Polis

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler