Zihinsel engelli kadına cinsel saldırıda bulunan erkek önce serbest bırakıldı sonra tutuklandı

Sakarya’da 27 yaşındaki zihinsel engelli kadına cinsel saldırıda bulunan erkek, mahkemeye bile çıkarılmadan serbest bırakıldı. DNA testi sonucunda tutuklandı. Cinsel saldırıyı reddetmeyen erkek, DNA testi yapılmasını istedi. DNA testinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Zihinsel engelli kadına cinsel saldırıda bulunan erkek önce serbest bırakıldı sonra tutuklandı

Sakarya’nın  Kocaali ilçesinde yaşayan zihinsel engelli G.D., 19 Ekim 2017’de karın ağrısı çekince Karasu Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kadının hamile olduğu belirlendi. Daha sonra 56 yaşındaki evli ve iki çocuk babası komşu Kerim G. gözaltına alındı.

Habertürk’ün aktardığı habere göre; Cinsel saldırıyı reddetmeyen erkek, DNA testi yapılmasını istedi, bebeği kendisinden olması durumunda nüfusuna kabul edeceğini söyledi. Kerim G., mahkemeye bile çıkarılmadan serbest bırakıldı.

‘Test sonrası’ tutuklama

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün korumaya aldığı kadın, bir süre sonra doğum yaptı. Adli tıp kurumunun DNA testi sonucunda, bebeğin babasının Kerim G. olduğu belirlendi. Yeniden gözaltına alınan erkek tutuklandı.

Öte yandan kadının 18 yaşındaki kız kardeşi N.D.’nin bir akrabası tarafından taciz edildiği öğrenildi. Baba İsmail D. ise kalp spazmı geçirdi, bir ay yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler