Zeybekçi: 'Gözünüz kulağınız televizyonda olsun, Türkiye dünya birincisi olacak'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 11 Aralık’ta Türkiye’nin büyüme rakamlarının açıklanacağını belirterek, “Gözünüz kulağınız televizyonlarda olsun. Türkiye dünya birincisi olacak” dedi.

Zeybekçi: 'Gözünüz kulağınız televizyonda olsun, Türkiye dünya birincisi olacak'

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde partisini düzenlediği kongrede konuşan bakan, ihracat ve istihdamda büyümeler görüleceğini, enflasyon ve faizlerle ilgili de güzel gelişmeler olacağını söyledi.

‘Türkiye’nin büyüme rakamlarını tahmin bile edemeyecekler’

Diken'in aktardığı habere göre; Zeybekçi sözlerine şöyle başladı: “Yılın başında Dünya Bankası, IMF, OISD, FED, Türkiye’nin büyümesine birisi yüzde 2.5, diğeri 2.8 dedi. Sonra haziranın ortasında ‘Türkiye daha fazla büyüyecek mahcup olmayalım’ dediler ve rakamları yükselttiler. Eylülün sonuna doğru baktılar gördüler ki Türkiye gidiyor, biraz daha yükselttiler. Ekim sonunda baktılar yine tutturamıyorlar, yine yükselttiler. Türkiye’yi yakalayamayacaklar. Türkiye’nin büyüme rakamlarını tahmin bile edemeyecekler. 11 Aralık günü gözünüz kulağınız televizyonlarda olsun. Türkiye’nin büyüme rakamları açıklanacak. Dünya birincisi olacak, buradan söylüyorum sizin huzurunuzda.”

‘Endişeye gerek yok’

2018’in 2017’den çok daha güzel olacağını savunan Zeybekci, “İhracatta, büyümede, istihdamda her alanda güzel şeyler olacak. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi enflasyon ve faizle ilgili de güzel gelişmeler olacak. Endişeye gerek yok. Durmak yok yola devam” diye konuştu.

İsviçre’de serbest ticaret anlaşması imzaladıklarını aktaran bakan, “İsviçre, Norveç, İzlanda ve Liechtenstein devletleriyle, kuruluşlarıyla en geniş kapsamlı serbest ticaret anlaşmasını imzaladık. Bugün akşam İran’ın başkenti Tahran’a gideceğim. Tahran’da Türkiye, İran, Katar ortak ticaret ve ulaştırma anlaşması ve Katar ile yakın gelecekte en geniş kapsamlı serbest ticaret anlaşması imzalayacağız. Türkiye her yerde, Allah’ın izniyle başı dik, alnı açık, istediği her şeyi alıyor” dedi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler