‘Zamanlama manidar’: Mahkeme İBB’nin Haydarpaşa ve Sirkeci Gar ihalelerine itirazını reddettiğini açıkladı

Bölge İdare Mahkemesi, İBB’nin Haydarpaşa ve Sirkeci Gar alanları ihalelerine yaptığı itirazı reddettiğini açıkladı. Kararı Danıştay'a götüreceklerini söyleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Aylardır bekletilen kararın salgın zamanı açıklanması ise çok manidardır" dedi.

‘Zamanlama manidar’: Mahkeme İBB’nin Haydarpaşa ve Sirkeci Gar ihalelerine itirazını reddettiğini açıkladı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Haydarpaşa ve Sirkeci Gar alanlarının ihalelerine yaptığı itiraz Bölge İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, hukuk mücadelesini sürdüreceklerini belirterek, “Aylardır bekletilen kararın salgın zamanı açıklanması ise çok manidardır" açıklaması yaptı.

Mahkemenin iptal kararını Twitter hesabından duyuran İBB Ekrem İmamoğlu, “Mahkeme, Haydarpaşa ve Sirkeci Garları ile ilgili ihaleye itirazımızı reddetti. İstanbullular adına, şehrin tarihi, kültürel ve doğal varlıklarını korumaya devam edeceğiz ve kararı Danıştay'a götüreceğiz. Aylardır bekletilen kararın salgın zamanı açıklanması ise çok manidardır.” Dedi.

jWKlAD

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Haydarpaşa ve Sirkeci Gar ihalesinin bazı kısımlarının iptali için Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurmuştu.

İBB, ihaleye Medya A.Ş, Kültür A.Ş, İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri (İSBAK) A.Ş ve Metro A.Ş şirketleriyle katılmış, ancak İBB ihale dışı kalmıştı.

Daha sonra yapılan ihalede Hezarfen Danışmanlık şirketi ihalede aylık 300 bin TL teklif sunarken, İBB aylık 100 bin TL teklif sunmuştu.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler