Zalimin iban’ı varsa halkın ‘dayanışma sepeti’ var! ‘İmkanı olan koysun ihtiyacı olan alsın’

Koronavirüs salgını karşısında yurttaşlar bir yandan dayanışma ağları kurarak ihtiyacı olanlarla dayanışma içine girerken, yaratıcı dayanışma örnekleri de ortaya çıkıyor. Fatih Balat’ta bir apartmandan sarkıtılan ‘dayanışma sepeti’de bu örneklerden biri.

Zalimin iban’ı varsa halkın ‘dayanışma sepeti’ var!  ‘İmkanı olan koysun ihtiyacı olan alsın’

 

SiyasiHaber

Koronavirüs salgını nedeniyle insanlar evine kapandı, bir yanda yaşlılar, diğer yanda işsiz kalan insanlar y ada zorunlu çalışmakta olanlar. İstanbul’un bir çok bölgesinde bu kesimlerle dayanışma için ‘Dayanışma Ağları’ kuruldu. Dayanışma ağları evden çıkamayacak durumda olanların ihtiyaç alış verilerini yapıyor, işsiz kalan ve geliri olmayan yurttaşlara gıda ulaştırıyor. Her ne kadar iktidar yurttaşların kurdukları dayanışma ağlarından rahatsız olsa da, her mahallede her semtte dayanışma ağlarının var edilmesi, büyütülmesi gerekiyor.

Dayanışma ağları dışında yurttaşlar da evde kalarak da olsa birbirleriyle dayanışma için yaratıcı dayanışma formülleri buluyor.. Bunlardan biri de ‘Dayanışma Sepeti’ İstanbul’un Fatih semtinde bir apartman dairesinden sarkıtılan sepetin içinde çeşitli gıda malzemeleri ye alıyor. Sepenin üzerinde bulunan kartonda ise “İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın yazıyor.

Zalimin iban’ı varsa halkın ‘dayanışma sepeti’ var. Belki de bu örnek İstanbul’a dahası Türkiye’nin dört bir yanına yayılır ve iban kampanyalarına halkın bir cevabı olur.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler