Yves Rocher Türkiye’den itiraf gibi yalanlama: Flormar ile birlikte Rocher’a bağlıyız

Sendikalaştıkları için işten çıkarılan Flormar işçilerinin direnişi sürerken şirket hissedarı Yves Rocher Türkiye’den itiraf gibi yalanlama geldi. Yapılan açıklamada, “Kosan Kozmetik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye ait olan Flormar markası ile bir ilişkimiz bulunmamaktadır” denildi. Ancak Yves Rocher’in, Flormar’ın yüzde 51 hissedarı olduğu ortaya çıktı.

Yves Rocher Türkiye’den itiraf gibi yalanlama: Flormar ile birlikte Rocher’a bağlıyız

SiyasiHaber

Kozmetik markası Flormar’ın sendikaya üye oldukları için işten çıkardığı işçilerin direnişi sürüyor. 25. gününe giren direniş, emek ve demokrasi güçlerinin de desteğiyle devam ediyor. Çalışanların üçte birini işten çıkaran Flormar markasına tepkiler sürüyor. Bu tepkiler, Flormar'ın ortağı olan Yves Rocher'i kapsıyor.

Kendilerine yönelen tepkilere ilişkin, kozmetik markası Yves Rocher Türkiye’den açıklama geldi. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, Kosan Kozmetik Ticaret ve Sanayi A.Ş’ye ait olan Flormar markasıyla, Yves Rocher markasının bir ilişkisinin olmadığı iddia edildi. Yves Rocher Türkiye tarafından Twitter’da yapılan açıklama şöyle:

“Yves Rocher markasının, Kosan Kozmetik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından başlatılan süreç ve ona ait olan Flormar markası ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Rocher Group bünyesinde, Yves Rocher ve Türkiye’de Kosan Kozmetik Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından piyasaya sürülen Flormar tamamen farklı iki markadır. Bilginize sunarız.”

Flormar'ın sahibi Yves Rocher çıktı

Yves Rocher’in iki farklı marka dediği Flormar şirketinin iki hissedarı bulunuyor. Yves Rocher Türkiye “Kosan Kozmetik’e ait Flormar ile alakamız yok” açıklaması yapsa da, Yves Rocher’in, Flormar'ın yüzde 51 hissedarı olduğu ortaya çıktı. Yüzde 49'luk hisse ise Kosan Kozmetik Ticaret ve Sanayi A.Ş’ye ait.

Tamamı Kosan Kozmetik Ticaret ve Sanayi A.Ş’ye ait olan Flormar markasının yüzde 51’lik hissesi 2012 yılında Rocher Group’a ait olan kozmetik devi Yves Rocher’e satılmıştı. Yves Rocher, 2012 yılından bu yana Flormar markasıyla üretime devam ediyor.  

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler