Yunanistan ve Bulgaristan sınır güvenliğini arttırdı

Türkiye’de bulunan mültecilerin hareketlenmesi üzerine Bulgaristan sınır güvenliğini arttırdı. Yunanistan ise Pazarkule sınır kapısından giriş yapmak isteyen bir grup mülteciye izin vermedi.

Yunanistan ve Bulgaristan sınır güvenliğini arttırdı

İdlib’de yaşanan hava saldırısında 33 askerin hayatını kaybetmesinin ardından, Türkiye’nin sığınmacı ve göçmenlerin kara ya da deniz yoluyla Avrupa’ya geçişlerini durdurmama kararı aldığı bildirilmişti. AKP Sözcüsü Ömer Çelik de, “Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bir durum var, artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz” demişti. Bunun üzerine İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da birçok sığınmacı ve göçmenin sahillere ve Trakya’ya yöneldiği yönünde haberler gelmeye başlamıştı.

Türkiye’de bulunan mültecilerin hareketlenmesi üzerine Bulgaristan sınır güvenliğini arttırdı. Yunanistan ise Pazarkule sınır kapısından giriş yapmak isteyen bir grup mülteciye izin vermedi. 

 

'Sınırda maksimum kontrolü sıkılaştırıyoruz'

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borissov, kabine toplantısında“Çok sayıda kişi olduğuna dair verilerimiz var… Sınırda maksimum kontrolü sıkılaştırıyoruz” dedi.

 

Yunanistan'dan tampon bölgeye otobüs

Yunanistan ise tampon bölgeyi otobüs çekerek kapatarak giriş ve çıkışları durdurdu.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler