Yüksekova'da tanıklar konuştu: 3 gündür yol soruyordu

Hakkari Yüksekova'daki patlamada hayatını kaybeden astsubay eşinin yol tarifi istediği köylülerin de aralarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Yüksekova'da tanıklar konuştu: 3 gündür yol soruyordu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde astsubay eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık oğlu Mustafa Bedirhan içinde bulundukları aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada hayatını kaybetmişti. Karakaya'nın bebeğiyle birlikte çatışma bölgesine yalnız seyahat etmesine izin verilmesi kafalarda soru işareti yarattı.  

'Üç gündür eşinin yanına gitmeye çalıştığını söyledi'

Patlamanın meydana geldiği bölgeye yakın olan Kadıköy’de (Qadiyan) ikamet eden yurttaşlar, yaşamını yitiren Nurcan Karakaya'nın 3 gündür eşinin yanına gitmeye çalıştığını ve kendilerinden yol tarifi aldığını anlattı.  

'Patlama öncesi onlarca zırhlı araç geçti'

Askerlerin her zaman kullandığı yolu Karakaya’ya gösterdiklerini belirten köylüler, patlama öncesi birçok askeri zırhlı aracın o yoldan gittiğine dikkat çekti. Olay öncesi ayrıca bir sivil aracın yoldan geçtiğini belirten köylüler, Karakaya’nın o yoldan yalnız seyahat etmesine izin verilmesinin düşündürücü olduğunu dile getirdi. 

Köyden 12 kişi gözaltına alındı

Öte yandan patlama öncesi Karakaya ile köyde görüşenler dahil 12 köylünün gözaltına alınarak Büyükçiftlik Belde Karakolu'na götürüldüğü öğrenildi.  

(Mezopotamya Ajansı) 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler