Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı: 2 kişi polis tarafından öldürüldü

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı ardından süren çatışmalarda atılan bomba mermisi nedeniyle 17 yaşındaki Sait İmat Arıcı'nın olay yerinde hayatını kaybettiği saldırıda, ağır yaralanan yanındaki Naim Noyan da saatler sonra kaldırılabildiği hastanede hayatını kaybetti.

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı: 2 kişi polis tarafından öldürüldü

Hakkari Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ‘ikinci bir emre kadar Yüksekova’da sokağa çıkma yasağı ilan edildiği ve kente giriş çıkışların yasaklandığı’  belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada; “İlimiz Yüksekova İlçe merkezinin tamamında 20 Kasım 2015 günü saat 20.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, İlçe merkezine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır,” denildi.

İki kişi öldü

Sabaha kadar süren çatışmalarda 2 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıların yoğunlaştığı Cumhuriyet Mahallesi'nde, atılan bomba atar mermisin patlaması sonucu 17 yaşındaki Mehmet Sait Arıcı'nın yaşamını yitirdiği saldırıda ağır yaralanan iki kişiden biri olan Naim Noyan da, hastanede sabah saatlerinde kan kaybından hayatını kaybetti.

Sabaha kadar süren saldırıların ardından zırhlı araçlar kısmen ilçe merkezine doğru geri çekilirken, halk da açılan barikatları yeniden kapatıyor. 

Öte yandan gece yaşanan çatışmalarda en az 8 asker yaralandı. Yaralı askerler Yüksekova Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler