YTÜ’de kadın öğrenciye şiddet: “Ben hocayım, o bir kadın değil”

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Ç.G. adlı öğrenci sigara içtiği sırada öğretim görevlisinin hakaret ve şiddetine maruz kaldı. Şiddete uğrayan öğrenci, öğretim görelisinden şikayetçi oldu

YTÜ’de kadın öğrenciye şiddet: “Ben hocayım, o bir kadın değil”

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde dün meydana gelen olayda, Ç.G., sabah dersten çıktıktan sonra bina önüne sigara içmeye çıktı. İnşaat Fakültesi’nde Doç. Dr. olan Mehmet A., Ç.G.’ye, “Okuma yazmanız yok mu? Burada sigara içilmiyor. Gidin buradan” diyerek el hareketinde bulundu.

Mehmet A.’yı daha önce görmediğini belirten Ç.G., “Siz kimsiniz? Düzgün bir dille uyarın” diye cevap verdi. Bunun üzerine Mehmet A., “Okuma yazmanız da mı yok terbiyesizler” diyerek Ç.G.’nin fotoğrafını çekmeye çalıştı ve hakaretler yağdırdı. Bunun üzerine Ç.G. hemen güvenliğe haber verdi. Olay yerine gelen güvenliği de tersleyen Mehmet A. genç kadını itti ve yumruk attı.

Bu sırada dersten çıkan Yasin K. ve Engin C. kavgayı ayırmaya çalıştı. Ancak Mehmet A., Engin C.’ye de yumruk attı. Kavganın büyümesi üzerine toplanan öğrencilerden biri “Karşındaki bir kadın, nasıl bir kadına vurabilirsin” diye sorunca “Ben hocayım, o bir kadın değil. İnsan da değil” diye bağırdı. Daha sonra taraflar polise giderek birbirlerinden şikayetçi oldu. Doç. Mehmet A., polise verdiği ifadede kavgayı ayırmaya çalışan öğrencilerden birinin ona vurduğunu ve hakaretlere maruz kaldığını iddia etti.

Üniversiteli kadınlar tepki gösterdi

Üniversiteli kadınlar Ç.G. ile dayanışma içerisinde olduklarını belirterek kadın öğrenciye şiddet uygulayan Mehmet A.’yı teşhir etti.

(Sendika.org)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler