YÖK, YKS'nin 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapılacağını açıkladı

Erken seçim tarihi 24 Haziran olarak açıklandı, ardından da 23-24 Haziran’daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 30 Haziran-1 Temmuz’a ertelendiği açıklandı.

YÖK, YKS'nin 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapılacağını açıkladı

Üniversiteye girmek isteyen 2 milyonun üstünde öğrenci, sürekli değişen sınav sistemi, değişen sınav sisteminin içeriğindeki değişiklikler ve erken seçim ile ertelenen sınav tarihiyle büyük bir mağduriyet yaşamaya devam ediyor. Üniversiteye giriş sınavının genel çerçevesi ilk olarak 26 Eylül’de açıklandı, detayları ise 12 Ekim’de belli oldu. Yeni sınavın adı YKS olurken, sınavın haziranda tek hafta sonunda yapılacağı belirtildi. İlk oturumun adı Temel Yeterlilik Testi, ikinci oturum Alan Yeterlilik Testi ve üçüncü oturum da Yabancı Dil Testi oldu.

Şimdi ise erken seçim tarihinin açıklanmasıyla üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler bu süreçten tekrar nasiplerini aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçimin tarihini 24 haziran olarak açıkladı. Fakat 23-24 haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı duyurulmuştu. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç resmi twitter hesebından yaptığı açıklamada, YKS'nin 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapılacağı açıkladı.

 

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler