YÖK Başkanı açıkladı: Bahar dönemi uzaktan eğitim, YKS 25-26 Temmuz'da

YÖK Başkanı Yekta Saraç, yaptığı açıklamada üniversitelerde bahar dönemi boyunca uzaktan eğitim modelinin süreceğini belirterek YKS'nin ise 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşeceğini söyledi.

YÖK Başkanı açıkladı: Bahar dönemi uzaktan eğitim, YKS 25-26 Temmuz'da

SiyasiHaber

YÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı basın açıklamasında koronavirüs önlemleri kapsamında şubat-haziran aylarını kapsayan bahar döneminde derslerin uzaktan eğitim olarak verilmeye devam edeceğini söyledi. Uzaktan eğitim modelinin uygulanamayacağı dersleri ise yaz ayları için belirledikleri takvimle tamamlayacaklarını açıklayan Saraç, "Bu program ve dersler için bahar dönemi takvimini yaz aylarına taşımış oluyoruz" dedi.

 

Saraç: "Örgün öğretime ara vermek zorundayız"

"Yaşadığımız bu olağanüstü günlerde örgün öğretime ara vermek zorundayız. Bu süreçte dijital ortamlarda sizler için sonuna kadar istifade etmek istiyoruz" diyen Saraç, "Yaz okulunun bitiş tarihleri göz önünde tutularak önümüzdeki yıl eğitim-öğretim takvimini de belirleyeceğiz. Bu hususta da geçmiş yıllarda sıra dışı durumlarda gerçekleştirdiğimiz uygulamalar ışığı altında bu konuyu rahatlıkla yönetebileceğimize inanıyoruz" diye konuştu.

Öte yandan Saraç YKS'nin de 25-26 Temmuz tarihlerine ertelendiğini duyurdu.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler