Yine istifa yok!

AKP Hükümeti aldığı saldırı istihbaratını yabancı ülke elçilikleriyle paylaşıyor da neden halkını bu konuda uyarmıyor? Bunun tek açıklaması olabilir: AKP yabancı ülke vatandaşlarının ölümünün bedelinin yüksek olacağını, Türkiyelilerin canının ise sudan ucuza geleceğini düşünüyor. AKP Hükümeti kendi yurttaşına zerre kadar değer vermiyor.

Yine istifa yok!

SiyasiHaber

İçişleri Bakanı Efgan Ala, yanına İstanbul Valisi Vasip Şahin’i de alarak düzenlediği basın toplantısında Beyoğlu’ndaki canlı bombanın İŞİD’le bağlantılı Gaziantep doğumlı Mehmet Öztürk olduğunu açıkladı.

Bombacıyla birlikte 5 kişinin yaşamını yitirdiği 3’ü ağır 30’dan fazla yaralının olduğu bu katliam öncesinde Alman ve ABD konsoloslarının vatandaşlarına yaptığı uyarılar hakkında “Dikkate almayın!” diye açıklama yapan İstanbul Valisi Şahin’den ise bu konuda herhangi bir açıklama ya da istifa tutumu gelmedi. 

Her bombalı saldırı sonrası birlik ve beraberlik mesajları veren Efgan Ala ise bu tür saldırıların dünyanın her yerinde gerçekleştiğini, devletin bütün kademeleri ile bu saldırıları önlemeye çalıştığını belirtti. “Ne kadar tedbir alırsanız alın bu tür saldırılar, melanetler her yerde olabiliyor, eksiklerimizi gözden geçireceğiz, eylemi gerçekleştiren şahıs polis kayıtlarında bulunmayan birisi” dedi. Ala da Alman ve ABD konsolosluklarının gün ve tarih vererek önceden vatandaşlarını uyararak haber verdikleri bu saldırı konusunda herhangi bir zafiyetten söz etmedi.

Hatırlanacağı üzere Ankara Güven Park’taki saldırı öncesinde de ABD yetkilileri Türk istibaharat birimlerinden aldıkları bilgiler doğrultusunda vatandaşlarını uyarmış, Kızılay dahil merkezi yerlerden uzak durulması çağrısı yapmıştı.

Bir bakan ne zaman istifa eder?

Geçen yıl HDP’nin Diyarbakır mitinginden başlayarak, yüzlerce insanın yaşamını yitirdiği tam 7 büyük bombalı saldırı yaşandı bu ülkede. Hepsinde AKP Hükümeti işbaşındaydı. Hiçbir bakanın, valinin, emniyet müdürünün istifa ettiğini duydunuz mu? Bu bombalı saldırıların önlenmesi görevi kimin? İşte bu zevatın! Ama hiçbiri istifa etmedi. Demek ki ya utanma arlanma gibi bir hisleri kalmamış, ya da Reis’ten izin almaksızın istifa edemeyecek kadar siyasi kişiliksizlikle malûller.  

Saldırı istihbaratı elçiliklerle paylaşılıyor, halkla değil!

Yukarıda aktardığımız bilgilerden anlaşılıyor ki, AKP Hükümeti kimi saldırıların istihbaratını almış ve bunu ABD ve Alman elçilikleriyle paylaşmış. Bir de Almanya ve ABD’nin muhtemelen kendi edindikleri istihbaratla kendi tedbirlerini alması olayı var. Ki, büyük olasılıkla Almanya ve ABD bu istihbaratı da Türkiye’yle paylaşmıştır.

Pekala, bu Hükümet aldığı saldırı istihbaratını yabancı ülke elçilikleriyle paylaşıyor da neden halkını bu konuda uyarmıyor?

Bunun tek açıklaması olabilir: AKP yabancı ülke vatandaşlarının ölümünün bedelinin yüksek olacağını, Türkiyelilerin canının ise sudan ucuza geleceğini düşünüyor. AKP Hükümeti kendi yurttaşına zerre kadar değer vermiyor.

“Saldırı olacak, şu kadar gün kalabalık yerlerde bulunmayın” uyarısı yapıldığında elbette ekonomi (alış-veriş) bir miktar zarar görecek; ayrıca devletin “güvenlik” zafiyeti içinde olduğu açığa çıkmış olacak. Bu ekonomik ve politik bedelleri ödemektense 20-30 vatandaşın ölmesi göze alınabilir! Ölenler öldükten sonra “terör”e lanet edip birkaç dua okunur, olur biter! Bir dahaki katliama Allah kerim!

İşte AKP’nin karanlık zihniyeti budur…

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler