Yıldırım: 15 Temmuz'da özel fabrikadan zırhlı araç çıkardık

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz gecesi özel sektöre ait bir silah fabrikasının kapılarını açtırarak zırhlı araçları çıkarıp kullandıklarını söyledi.

Yıldırım: 15 Temmuz'da özel fabrikadan zırhlı araç çıkardık

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi özel sektöre ait bir silah fabrikasının kapılarını açtırarak zırhlı araçları dışarı çakırıp kullandıklarını söyledi. 15 Temmuz'da Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün depolarındaki silahların da halka dağıtıldığı ortaya çıkmıştı. Silahlardan biri bir cinayette de kullanılmıştı. Ankara Valiliği yaptığı açıklamada silah dağıtımını doğrulamıştı. 

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Ticaret Odası Olağan Meclis Toplantısı'nda konuştu.

"Tabiri caizse şeytan taşlamaktan vakit buldukça hizmet ettik" diyerek yatırım yaparken karşılarına engeller çıkarıldığını savunan Yıldırım, özetle şunları söyledi:

"Önce Balyozcular, Ergenekoncular onları def ettik. Demokrasiye ayar, cumhurbaşkanı seçersiniz seçemezsiniz muhabbeti. Hızları kesilmedi parti kapatma davası geldi. Onu da def ettik, FETÖ'cüler baş göstermeye başladı. Biz baktık ki iş daha geniş bütün alanlarda bir virüs gibi sızmışlar. Gezi olayları, yargı davası arkasından başlayan FETÖ 15 Temmuz'da karşımıza çıktılar.

'Korku ve tedirginlik vardı' 

15 Temmuz gecesi müdahale etmek için özel sektöre ait bir şirketin fabrikasını açtırıp zırhlı araçlar aldık. Ankara ve İstanbul'da büyük bir mücadele oldu. Ben o gece ile ilgili arkadaşlarla görüştüğümüzde 'elimizde araç yok, yeteri kadar insan yok, nasıl mücadele edeceğiz?' dediklerinde baktım ki korku, tedirginlik var dedim ki 'can vereceğiz, kan vereceğiz ama bu ülkeyi bu alçaklara teslim etmeyeceğiz."

(Artıgerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler