Yerine kayyum atanan HDP'li Belediye Başkanı Betül Yaşar tutuklandı!

Yerine kayyum atanan HDP'li belediye başkanlarının tutuklanmasına bir yenisi daha eklendi. Gözaltına alınan Diyadin Belediyesi Eş Başkanı Betül Yaşar tutuklandı.

Yerine kayyum atanan HDP'li Belediye Başkanı Betül Yaşar tutuklandı!

 

Dün sabah evine yapılan baskınla gözaltına alınan ve yerine kayyum atanan Ağrı’nın HDP’li Diyadin Belediye Eş Başkanı Betül Yaşar tutuklandı. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Yaşar uzun süren ifade işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Yaşar tutuklandı.

HDP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç, dün yaptığı açıklamada Diyadin Belediyesi’ne kayyum atanmasına “Diyadin Belediyesi Eş Başkanımız Betül Yaşar gözaltında. Neden Diyadin? Çünkü, halkın ve kadınların yararına işler yapıyorlar. Bu iktidar sadece HDP’li belediyelere değil, kadınlara yönelik çalışma yapan belediyelere de düşman” sözleriyle tepki göstermişti.

Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada kayyum olarak Diyadin Kaymakamı Hasan Doğan’ın görevlendirildiği aktarılmıştı. HDP’li Betül Yaşar 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 56 oy alarak belediye başkanı seçilmişti.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler