Yeni Yaşam gazetesi yayın hayatına başladı

Dünyaya emekçilerden, kadınlardan, gençlerden, çocuklardan yana bakan yeni bir gazete yayın hayatına başladı: Yeni Yaşam. Geniş ve deneyimli bir kadroyla yayımlanmaya başlayan Yeni Yaşam gazetesi çoğulcu bir çizgiyi esas alacağını ilan ediyor.

Yeni Yaşam gazetesi yayın hayatına başladı

Basın dünyasına yeni bir gazete dahil oldu. Özgürlükçü ve çoğulcu bir çizgiyle yola çıkan Yeni Yaşam Gazetesi, bugün itibarıyla yayın hayatına başladı. Yeni Yaşam’ın ilk sayısında yayımlanan editör yazısında “Gerçeğe ulaşmanın ve ulaştırmanın emekçileri olacağız. Sadece bir grubun değil; çocukların, gençlerin, kadınların, emekçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, kısacası herkesin ve her şeyden önce doğamızın, coğrafyamızın, ülkemizin sesi olacağız” denildi.

Yeni Yaşam gazetesi oldukça geniş ve deneyimli bir yazar kadrosuna sahip. Yazarları arasında Yıldırım Türker, Celal Başlangıç, Mücella Yapıcı, Beyza Üstün, Sırrı Süreyya Önder, Murat Uyurkulak, Eren Keskin, Fikret Başkaya, Diren Cevahir Şen ve Nesrin Nas da bulunuyor.

Gazetenin birinci sayfasında yayımlanan editör yazısında yayın çizgisi şöyle tanımlanıyor: "Merhaba Yeni Yaşam. Adımız gibi iddialıyız. Gazetecilik yaşamın ta kendisidir. Yaşamdan alır, yaşam verir; gerçeğe, hakikate can olur. Yaşamın renkliliğine, farklılığına, çok sesliliğine, çoğulculuğuna inanıyoruz ve özgür yaşama... Yeni bir yaşam için özgür bir yaşam için yola çıkıyoruz. Basın dünyasına YENİ YAŞAM ile adım atıyoruz. Zorlu bir yaşama adım attığımızın farkındayız. Adımız, adımımız ilk olabilir; ama yaşamı tecrübelerle dolu gazetecilerle geliyoruz. Gerçeğe asla sırtını çevirmemiş, bıkmadan, usanmadan, gerçeğin üstüne üstüne yürümüş kadrosuyla her gün hayatın içinden haberler taşıyacağız. Gerçeğe ulaşmanın ve ulaştırmanın emekçileri olacağız. Sadece bir grubun değil; çocukların, gençlerin, kadınların, emekçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, kısacası herkesin ve her şeyden önce doğamızın, coğrafyamızın, ülkemizin sesi olacağız. Yeni Yaşam nedir? YENİ YAŞAM insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmaktır. YENİ YAŞAM, ırk, dil, din, mezhep ve cinsiyet farkı gözetmeksizin toplumsal tüm farklılıklara saygı göstermektir. YENİ YAŞAM, toplumun doğru haber alma hakkına sonuna kadar bağlı olmaktır. YENİ YAŞAM, basın etiğinden asla taviz vermemektir. YENİ YAŞAM, her türlü sansüre karşı çıkmaktır. YENİ YAŞAM, basın özgürlüğünü her şart altında savunmaktır. Yolunuz, yolumuz açık olsun!"

(MA)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler