Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan: İstismarda Kemalistlerin payı var

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, Kuran kursunda çocuk istismarına ilişkin kaleme aldığı yazıda, 'Kur’an eğitiminin, en genel manada dini eğitimin önüne her fırsatta set çeken seküler Kemalist kafanın da bu pisliklerin ortaya çıkmasında bir payı vardır' dedi.

Yeni Şafak yazarı Kılıçarslan: İstismarda Kemalistlerin payı var

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan, Ümraniye'de Kuran kursunda yaşanan çocuk istismarına ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Yazısında Kemalistlerin yaşanan istismarlarda payı olduğunu söyleyen Kılıçarslan,"Kur’an eğitiminin, en genel manada dini eğitimin önüne her fırsatta set çeken seküler Kemalist kafanın da bu pisliklerin ortaya çıkmasında bir payı vardır" diyen Kılıçarslan, "Umarım bunu bir an olsun düşünürler bana hemen öfkelenmek yerine. 28 Şubat’ın karanlık dehlizlerinde insanları ‘kanunsuz’ iş tutmaya mecbur bırakmışlardır mesela. O kanunsuzluk beraberinde ‘boşluklar’ getirmiş, o boşluklar da aşağılık tacirler eliyle sömürülmüştür" ifadelerini kullandı.

'Cumhuriyet'in haber yapma amacı belli'

Ayrıca okuyucularından haberi Cumhuriyet gazetesi yaptığı için doğruluğundan kuşku duyduklarına dair yorumlar aşdığını yazan Kılıçarslan, yazısında " Cumhuriyet Gazetesi’nin bu haberi niçin yaptığını bilecek kadar uzun yaşadım. Amaçları hiçbir zaman “üzüm yemek” olmadı. Bundan böyle de olmayacak. Dahası da var: Sadece bu vaka için konuşmuyorum. Neticede adli süreç işliyor. Ancak böylesi haberleri Cumhuriyet Gazetesi’nin değil Yeni Şafak’ın, Akit’in, Milli Gazete’nin yapması lazım gelir. Çünkü mağdur çocuklar bizimdir. Çocukları mağdur eden pislikler bizim mahallemize dadanmış, bizim mahallemizi sömürme gayretinde hamam böcekleridir. " ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler