Yazarlar Sendikası’ndan Grup Yorum için dayanışma konseri

Ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleriyle dayanışma amacıyla, Cumartesi akşamı çok sayıda aydın, yazar ve sanatçının katılacağı bir konser düzenlenecek.

Yazarlar Sendikası’ndan Grup Yorum için dayanışma konseri

Bir süredir baskılara son verilmesi talebiyle ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleriyle dayanışma amacıyla, Cumartesi akşamı çok sayıda aydın, yazar ve sanatçının katılacağı konser düzenlenecek. 

Cezaevindeki üyelerinin tahliye edilmesi, İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında çıkarılan yakalama kararlarının kaldırılması, konser yasaklarının ve İdil Kültür Merkezi üzerindeki baskıların son bulması talebiyle 200 gün kadar açlık grevinde olan, ardından eylemlerini ölüm orucuna çeviren Grup Yorum üyeleriyle dayanışma amacıyla etkinlik organize edildi. Türkiye Yazarlar Sendikası’nın öncülük ettiği, “Sanata Özgürlük” konseri, 8 Şubat Cumartesi günü saat 18.00’da Bakırköy’deki Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. 

Etkinliğe; Ataol Behramoğlu, Orhan Aydın, Hüseyin Turan, Adnan Özyalçıner, Haluk Çetin, Ekrem Ataer, Ece Ataer, Pınar Aydınlar, İkbal Kaynar, Haluk Tolga İlhan, İhsan Eliaçık, Mustafa Köz, Ercan Aydın’ın da aralarında bulunduğu aydın, yazar ve sanatçıların yanı sıra Sanat Meclisi bileşenleri katılması bekleniyor. 

Grup üyelerinden İbrahim Çiçek, tutuklu bulunduğu Silivri 9 No’lu Kapalı Cezaevi’nde açlık grevi eyleminin 199’uncu günündeyken ölüm orucuna başlamıştı. Gökçek’in eylemi 232’nci gününde. Aynı taleplerle açlık grevinin 213’üncü gününde ölüm orucuna dönüştüren Helin Bölek’in eylemi ise 229'uncu gününe girdi. 

konser-001.jpg

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler