Yaz Kampı adı altında okullarda çocuklara cihatçılık eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda yaz kampı adı altında çocuklara cihatçı sloganlar attırılıyor ve dini eğitim veriliyor.

SiyasiHaber

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okulların yaz aylarında çeşitli derneklere tahsis edildiği ve buralarda cihatçı dini eğitim verildiği öğrenildi. İstanbul Gaziosmanpaşa Gazi Yaşargil İlköğretim Okulu’nda çocuklara cihatçıların kullandığı sloganların attırıldığı videoyla belgelendi.

İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesindeki Gazi Yaşargil İÖO’nun bahçesinde toplanan çocuklara cihatçıların kullandığı “Ya Allah Bismillah Allahuekber” ve diğer sloganların  attırıldığı SiyasiHaber’e ulaşan bir videoyla belgelendi.

Araştırmalarımız sonucunda Gazi Yaşargil İÖO’nun yaz aylarında Anadolu Gençlik Derneği’ne (AGD) tahsis edildiği bilgisine ulaştık. AGD, çocuklara “Yaz Etkinlikleri” adı altında cihatçı dini eğitim ve spor içerikli bir programı uyguluyor. Bu okulda erkek çocuklar bulunurken, 200 metre ilerdeki Arman Polat İÖO’da ise kız çocuklarına benzer bir programın uygulandığı öğrenildi.

“Yaz kampları”nın yemekli olduğu ve velilerden ücret alındığı bilgisi edinildi.

Gazi Yaşargil İÖO’nun önümüzdeki dönemle birlikte İmam Hatip okulu haline geleceği, yeni öğrencilere bu statüde kayıt yaptırılacağı da öğrenildi.

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler