Yandaş medyanın hedef gösterdiği Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı

Bir süredir iktidar medyası ve troller tarafından hedef gösterilen Taylan Kulaçoğlu Ayvalık’ta gözaltına alındı. Kulaçoğlu, gözaltına alınmasını, Twitter hesabından “gözaltına alınıyorum” mesajıyla duyurdu.

Yandaş medyanın hedef gösterdiği Taylan Kulaçoğlu gözaltına alındı

 

SiyasiHaber

Bir süre önce sosyal medyada kurulan İsimsizler Hareketi aktivistlerinden Taylan Kulaçoğlu, Ayvalık’ta gözaltına alındı. Gözaltına alınmasını Twitter hesabından “ gözaltına alınıyorum” mesajıyla duyuran Kulaçoğlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Taylan Kulaçoğlu ve İsimsizler Hareketi bir süredir yandaş medya ve troller tarafından hedef gösteriliyordu. A Haber ve Sabah Gazetesi Taylan Kulaçoğlu ve İsimsizler Hareketi ile ilgili şu haberi yapmıştı:

“'İsimsizler' provokasyonu! Türkiye’de kargaşa çıkarmak istiyorlar...

Terör örgütü DHKP-C’yi sosyal medyada destekleyen ve terör örgütü propagandası yaptığı belirtilen Taylan Kulaçoğlu “İsimsizler Hareketi” adı altında Twitter’da bir hesap açtı. Sabah'tan Damla Kaya'nın haberine göre; Telegram’da da bir kanal açarak örgütleme faaliyeti başlattı. Kulaçoğlu, “Bizden olanları İsimsizler Hareketi’ne üye yapın” diyerek bunu takipçilerine duyurdu. İsimsizler Hareketi, TT listesi belirlemek, sosyal medyada düşüncelerine uygun olmayan hesapları hedef seçmek gibi faaliyetlerinin yanı sıra provokasyon içerikli tweet yani iletiler atarak Türkiye’de kargaşa çıkarmak ve manipülasyon yapmayı hedefleyen paylaşımlar yapıyor. Gezi Kalkışması’nda olduğu gibi sosyal medyadan ‘gezivari’ bir ayaklanma özlemi duyduğu yine paylaşımlarından ortaya çıkıyor.”

I8aQHd

Daha önce de gözaltına alınmıştı

RedHack soruşturması kapsamında 2013 yılında iki kez gözaltına alınan ve delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın hacklenmesi sonrası da gözaltına alınmıştı. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler