Yandaş akademisyen Selman Öğüt, 15 Temmuz'da köprüde yaşanan linçi savundu

Katıldığı televizyon programında 15 Temmuz’da Boğaziçi Köprüsü’nde yaşanan linçi savunan Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Selam Öğüt, “Darbecilere karşı linçi meşrulaştırıyorum. Ben linç ederim” diye konuştu.

Yandaş akademisyen Selman Öğüt, 15 Temmuz'da köprüde yaşanan linçi savundu

CNN Türk'te Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programına konuk olan Selman Öğüt, skandal açıklamalarda bulundu. Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Öğüt, hukuku ve yargıyı yok sayıp linçi meşrulaştırarak, 15 Temmuz darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü'nde linç edilen askerler hakkında şunları söyledi: 

"Siz bana kurşun sıkarsanız ben de sizi linç ederim. Orada zaten hukuk yok. Kusura bakmayın saatlerce orada duran insanlara ateş edenler, öldürenler her türlü muameleye layıktırlar. Kimse 'Bu adamlar size kurşun sıktı, siz de bunları dövdünüz' diyemez. Hukukçu olarak bunu kabul etmiyorum." 

Öğüt'e yanıt veren CHP PM Üyesi Canan Kaftancıoğlu, "Orada linç edilenler isterse darbenin bir numaralı sorumlusu olsun, siz orada hukuku yok sayarak, biz kendi hukukumuzu uygularız 'linç edilir' gibi bir mantığa cevap vermek bile istemiyorum. Siz linçi meşrulaştırıyorsunuz" dedi.

Selman Öğüt'ün Kaftancıoğlu'nun sözlerine "Evet darbecilere karşı linçi meşrulaştırıyorum. Ben linç ederim" diye cevap verdi.

Sosyal medya kullanıcıları Selman Öğüt'ün linçi meşrulaştıran sözlerine büyük tepki gösterdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler