Wikipedia’nın ardından Imgur da erişime açıldı

Dünyada kullanım oranı çok yüksek olan imgur isimli fotoğraf paylaşım sitesi 5 yıl süren engellemenin ardından özgürlüğüne kavuştu. Site 2 gün önce sessiz sedasız erişime açıldı.

Wikipedia’nın ardından Imgur da erişime açıldı

 

SiyasiHaber

Tıpkı Wikipedia gibi, sabit bir yöneticisi olmayan ve kullanıcı moderasyonu sistemine dayanan imgur 2015 yılında paylaşılmaması gereken bir ilaç fotoğrafı paylaşıldığı öne sürülerek önce kısmi, 2017 yılında ise Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurulu’nun 14-10-2017 tarih ve 61762938-000-e.205963 sayılı kararıyla tamamen engellenmişti.

Wikipedia’nin engellendiği günden bugüne sürdürdüğü hukuk mücadelesi geçtiğimiz günlerde sonuç vermiş ve AYM’nin kararıyla erişim engeli kaldırılmıştı. Dünyadaki en büyük fotoğraf paylaşım ve depolama sitesi olan imgur ise Türkiye’de henüz bir popülerliğe erişemeden engellenmişti. Ancak görünen o ki AYM’nin Wikipedi kararı bir referans teşkil etmiş. Bu sayede bundan iki gün önce imgur sessiz sedasız erişime yeniden açıldı. Ancak şu an için davasının hala devam etmekte olduğu bilinmekte ve Erişim Sağlayıcıları Birliği engellemenin kalkmasının gerekçesini hala açıklamış değil. 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler