Virüse savaş açacağına doktorlar birliğine savaş açan Bahçeli’ye tepki yağdı

MHP lideri Bahçeli'nin "TTB kapatılsın" çağrısının ardından sosyal medyada TTB'ye destek kampanyası başlatıldı. TTB'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates'ten, Bergama'lı Galenos'tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır İYİ HEKİMLİK yapıyoruz" denildi.

Virüse savaş açacağına doktorlar birliğine savaş açan Bahçeli’ye tepki yağdı

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “ihanet şebekesi” olarak nitelendirildiği Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapatılması ve yöneticileri hakkında adli işlem başlatılması çağrısında bulundu. Bahçeli, “TTB, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır” dedi.

Bahçeli’nin açıklamasının ardından Twitter’da “#İyikiTTBvar” etiketiyle kampanya başlatıldı ve 20 binin üzerinde tweet atıldı. Sendikalar, meslek örgütleri, siyasetçilere ait çok sayıda hesaptan destek mesajları paylaşıldı.

TTB’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “#İyikiTTBvar Ama daha da önemlisi; İyi ki bu ülkede iyi hekimlik değerlerinin, halkın sağlık hakkının ve mesleki-etik dayanışmanın önemini bilen milyonlar var… Biz hekimiz, #Biz Türk Tabipler Birliği’yiz. Tıbbın kurucuları İstanköylü Hipokrates’ten, Bergama’lı Galenos’tan bu yana burada, bu topraklardayız. Bu topraklarda binlerce yıldır İYİ HEKİMLİK yaptık, yapıyoruz ve yapacağız” ifadelerine yer verildi.

 

Kılıçdaroğlu: Sağlık çalışanları ve TTB'ye şükran borçluyuz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin TTB'yi hedef alan sözlerinin ardından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Kovid-19 salgınıyla mücadelenin ön safında yer alan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan Türk Tabipleri Birliği'ne şükran borçluyuz" dedi.

 

Mithat Sancar: Halkın hekimleri bu ülkenin umududur

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanı Mithat Sancar de TTB'ye destek vererek, şu mesajı paylaştı:

“Gerçekleri söylemekten geri durmayan, var güçleriyle karanlığı aydınlatmak için çabalayan, canları pahasına çalışan, hiçbir baskıya boyun eğmeyen halkın hekimleri bu ülkenin umududur. #İyikiTTBvar”

 

Kürkçü: Bahçeli, tımarhaneye kapatılmalıdır!

HDP Onursal Başkanı ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Onursal üyesi Ertuğrul Kürkçü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bahçeli’nin TTB hakkında yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirdi.

HDP Onursal Başkanı ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Onursal üyesi Ertuğrul Kürkçü, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, TTB’yi “ihanet oluşumu” olarak niteleyerek MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin yaptığı “Derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır” açıklamalarına sert bir dille yanıt verdi. Kürkçü, “Bahçeli, tımarhaneye kapatılmalıdır! ” dedi.

 

Ertuğrul Kürkçü twit

 

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler