Vegan trans tutuklu İda Koçak açlık grevinde

Ankara Sincan L Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan vegan İda Koçak, cezaevinde kendisine ısrarla vegan olmayan yemekler verilmesi nedeniyle açlık grevine başladı. İda Koçak için #İdayaSesVer kampanyası başlatıldı.

Vegan trans tutuklu İda Koçak açlık grevinde

 

Ankara Sincan L tipi cezaevinde tutuklu bulunan vegan trans tutuklu İda Koçak, kendisine ısrarla vegan olmayan yemekler verilmesi nedeniyle açlık grevine başladı. Koçak, açlık grevinin 9. gününde.

Ailesinin görüşüne gitmesiyle açlık grevine başladığı öğrenilen Koçak, kendisine vegan yiyecek verilmesini talep etmesine rağmen ısrarla navegan yemeklerin getirilmesi nedeniyle başladığı açlık grevinin 9. gününde.

 

#İdayaSesVer kampanyası başlatıldı

Pembe Hayat Derneği'nde yer alan habere göre, Trans aktivist Diren Coşkun, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşım ile İda Koçak'ın açlık grevinde olduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili çalışmalara başlayan Pembe Hayat Derneği, Ankara Sincan’da yer alan cezaevinin psikososyal servisi ile iletişime geçerek konuyla ilgili bilgi talep etti.

Trans mahpusun maruz kaldığı baskının sosyal medya hesapları üzerinden duyurulması ile de nefret karşıtları tepki göstermeye başladı. #İdayaSesVer hashtagi ile paylaşım yapan kişiler, bu hukuksuzluğun bir an önce son bulması için çağrıda bulunuyor.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler