Van'da kadınlara özel 'Pembe otobüs' için imza toplandı: Erkekler başlattı, erkekler imzaladı

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi isimli grup kadınlara özel 'pembe otobüs' isteği ile kentin 7 ayrı noktasında imza kampanyası başlattı.

Van'da kadınlara özel 'Pembe otobüs' için imza toplandı: Erkekler başlattı, erkekler imzaladı

Van’da "Sivil Dayanışma İnisiyatifi" adı altında bir araya gelen bir grup erkek, "Kadınlar için pembe otobüs" talebiyle imza kampanyası başlatı. Bu kampanya sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Van Sivil Dayanışma İnisiyatifi tarafından Beşyol Meydanı Dabbağoğlu Parkı olmak üzere kentin 7 ayrı noktasına kurduğu stantlarla, kadınlara özel ’Pembe otobüs istiyoruz’ imza kampanyası başlatıldı. Stantlarda, bir günde 16.000 yakın imza toplanırken, erkeklerin katılımının da yüksek olduğu gözlemlendi.

İmza kampanyasına destek verenler, böyle bir uygulamanın Van için çok iyi olacağını iddia ederek, kadınların ayrı otobüslerle seyahat etmeleri ile ilgili başlatılan kampanyayı da desteklediklerini söylediler. Kampanyayı yürüten Van Sivil Dayanışma İnsitayitifi üyesi Kadri Elvan, ulaşımda yaşanan zorluğun ve sıkıntının ceremesini yaşlıların, çocukların ve kadınların çektiğini söyledi.

Kadınlardan talep yok

Van’ın birçok noktasına kurulan stantlarla yürütülen imza kampanyasına çoğunlukla erkeklerin destek vermesi, kadınlarınsa hiç destek vermemesi dikkat çekti.

Etiketler: Pembe otobüs, Van, Erkek

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler