Üst üste bindirilmiş binalar DASK raporluymuş!

Bağcılar’da ‘üst üste bindirilmiş’ iki bina görünümlü yapının belediye ve DASK raporuna sahip olduğu öne sürüldü. Apartmanın yanında hükümet konağı inşaatı devam ediyor.

Üst üste bindirilmiş binalar DASK raporluymuş!

İstanbul Bağcılar’da ‘üst üste bindirilmiş’ iki bina, görenleri hayretler içinde bırakıyor. Binanın fotoğrafları Kartal’da 21 kişinin yaşamını yitirdiği apartmanın çökmesinin ardından sosyal medyada paylaşmıştı. Bina sakinleri bunun üzerine apartmanın  belediye ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)'ndan sağlam olduğu yönünde rapor aldıklarını söyledi.

9 katlı binanın alttan 4 katı farklı bir bina, diğer 5 katı ise farklı bina gibi. Üst üste iki binayı andıran yapının dış cephesindeki çatlak ve döküntüler de dikkat çekiyor. Dış cephesi tamamlanmamış olan zemin kat ve 1. kat, tekstil atölyesi olarak kullanılıyor. Diğer katlarda ise daireler yer alıyor. Toplam 14 dairenin bulunduğu binanın sakinleri, apartmanın yan tarafında ve arkasında bulunan hükümet konağı inşaatı nedeniyle dış cephe çalışmalarına başlayamadıklarını belirtti. Daire sakinleri binanın görünümünden rahatsız olduklarını ifade ettiler.

'Binanın hoş bir görüntüsü yok'

Bina sakinlerinden ve tekstil atölyesinin sahibi Cebrail İlbeyi,şöyle konuştu: "Binanın arkadan ve önden kötü görüntüleri var ama bu binanın arkadan ve önden yapılan inşaatlarıyla ilgili. Yandaki ve arkadaki inşaatlar bittiğinde dış cephe çalışması yapacaklar ve düzeltecekler. Binanın sağlamlığıyla ilgili raporları var. DASK raporları, belediyenin gelip kolon testi yaptığı ve bu binada sorun yok dediği raporları var. Bununla ilgili bir sorunu yok. Sadece inşaatların bitmesi bekleniyor. Bitince dış cephede giydirmeler, düzenlemeler yapılacak. Binanın hoş bir görüntüsü yok. Sanki ekleme yapılmış gibi görülüyor ama bu düzeltilecek. Bizimle ilgili bir şikayet yok, biz de şikayette bulunmadık. Daha önce bina sahipleri belediyeden bu binanın sağlamlığıyla ilgili çalışma yapması istendi. Arkada da hükümet konağı inşaatı devam ediyor. Hükümet konağı bittiğinde dış cephesi yapılacak." 

DHA

Etiketler: DASK, bina, İstanbul

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler