Ünlü fotoğrafçıya 25 kadından tecavüz suçlaması

Paris'in ünlü sokak sanatçı ve fotoğrafçılarından Wilfred A. hakkında 25 kadın "tecavüz ve cinsel saldırı" suçlaması ile savcılığa şikayette bulundu.

Ünlü fotoğrafçıya 25 kadından tecavüz suçlaması

 

Fransa'nın başkenti Paris'in ünlü sokak sanatçılarından ve fotoğrafçı Wilfrid A. hakkında 25 kadın "tecavüz ve cinsel saldırı" suçlaması ile savcılığa şikayette bulundu.

Euronews'ün haberine göre aralarında henüz yetişkin olmayan kişilerin de bulunduğu mağdur kadınların dilekçesinin ardından Paris Savcılığı harekete geçerek sanatçı hakkında soruşturma başlattı.

22 Haziran'da Neon adlı bir derginin internet sitesindeki bir röportajda, Paris'in birçok sokağına "Aşk sokaklarda koşuyor" cümlesini yazarak ünlenen sanatçı Wilfrid A. ile mağdur kadınların yaşadığı olaylar yayınlanmıştı.

Röportaja katılan kadınların yaşananlardan kendilerini suçlamalarından dolayı şu ana şikayette bulunmadıkları ortaya çıktı. Fakat derginin haberinin ardından olayın duyulması ile birlikte yalnız olmadıklarının farkına varan yaşları 19 ile 49 arasında değişen 25 kadın savcılığa gitme kararı aldı.

Aralarından 12'si "tecavüz" , 13'ü ise "cinsel saldırı" suçlaması ile şikayette bulunurken, olayların yaşandığı dönemde mağdurlardan bazılarının henüz 18'ini doldurmadığı da ortaya çıktı.

 

"Sanatçı şöhretini kullanıyordu"

25 kadın şikayetlerinde Wilfrid A.'yı "cinsel bir avcı" olarak tanımlarken, sanatçının şöhretini kullanarak kendilerini çekmeye çalıştığını ileri sürdü.

AFP'nin ulaştığı dilekçede sanatçının "genç ve güzel kadınlara markasının yıldızı ya da fotomodel olma vaadinde bulunarak evine davet ettiği" diğer bir önemli iddia.

Eve gelen kadınlara alkol ve uyuşturucu teklif ettiği öne sürülen sokak sanatçısının tavır değiştirerek daha "saldırgan ve şiddetli" bir hal takındığı ve kadınları "cinsel ilişkiye girmeye zorladığı" da belirtiliyor.

Wilfrid A. iddiaları kesin bir dille reddederken, avukatı ise soruşturmanın bir dergide çıkan makale ile başlayamayacağını, bu yüzden de dedikodulara yanıt vermeyeceklerini açıkladı. Avukat ayrıca müvekkilinin soruşturmaya katılmaya ve polislerle işbirliğine hazır olduğunun da altını çizdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler