Üniversitede tuvalet kapılarında fesli erkek, türbanlı kadın

Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nun tuvalet kapılarında, dinsel kurallara göre yerleştirilmiş erkek ve kadın figürleri büyük tepki çekti.

Üniversitede tuvalet kapılarında fesli erkek, türbanlı kadın

Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nun batı türbini, Antalya Okçular Tekkesi Gençlik ve Spor Kulübü adıyla 2015 yılında kurulan kulübe tahsis edildi.

Geçtiğimiz Mayıs ayında AKP’li Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ile protokol üyelerinin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Antalya Okçular Tekkesi, çalışmalarına başladı.

'Türk Okçuluğu' seçmeli olarak müfredata girdi

Açılışın ardından ise Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Okçular Tekkesi arasında yapılan protokol ile ‘Türk Okçuluğu’ dersi seçmeli ders olarak müfredata alındı. Ancak çalışmalarını Antalya Büyükşehir Belediyesi himayesinde sürdüren Okçular Tekkesi’ne tahsis edilen Akdeniz Üniversitesi Stadyumunun tuvaletlerinde şeriatla yönetilen ülkelerde görülen uygulama hayata geçirilince Antalyalılar tepki gösterdi.

Stadyum tuvaletinde fesli erkek, türbanlı kadın simgeleri

Odatv’den Yusuf Yavuz‘un aktardığına göre, stadyum tuvaletlerinde kadınlar bölümünde tesettürlü bir kadın simgesi yerleştirilirken, erkekler bölümüne ise fesli ve şalvarlı kıyafet içinde betimlenen erkek figürü yerleştirildi. Tepki çeken uygulamanın görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşan Antalyalılar, buna izin verilmesini eleştirdi.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler