Umreden gelenler için Ankara'da iki hastane boşaltılıyor

Umreden dönenlerin apar topar boşaltılan Ankara ve Konya’daki yurtlarda karantinaya alınmasının ardından, Ankara’da iki hastane boşaltılıyor. Karantinaya alınanlardan koronavirüs tanısı konulan olursa bu iki hastaneye nakledilecek. Boşaltılan hastaneler Sincan ve Etimesgut’ta bulunuyor.

Umreden gelenler için Ankara'da iki hastane boşaltılıyor

 

Suudi Arabistan’dan umreden dönen ve dönecek olan 21 bin kişiye yönelik koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında çalışmalar sürüyor. Ankara ve Konya’da boşaltılan yurtlara umreden dönenlerin yerleştirilerek karantinaya alınmasının ardından Ankara’da iki hastane boşaltılıyor. Karantinaya alınanlardan koronavirüs tanısı konulan olması halinde, hastalar bu iki hastaneye nakledilecek.

Sağlık Bakanlığı’nın aldığı karar gereğince, özellikle Umre’den gelen ve gelecek olan kalabalık grupları izole etmek amacıyla hazırlanan tanı ve tedavi planı kapsamında Ankara’nın Etimesgut ile Sincan ilçelerindeki iki devlet hastanesi boşaltılarak söz konusu olası hastaların tedavisine ayrıldı.

Böylece normal vatandaşlardan ve hastane ortamından ayrılacak olan olası Covid-19 tanısı konulan hastaların bu iki hastanede tedavisine başlanacak. Her iki hastanenin, Ankara’nın banliyösü olması nedeniyle özellikle Etimesgut ve Sincan olarak belirlendiği ifade edildi.

Halen Ankara’daki Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde oluşturulan karantina ve tedavi bölümleri ise kalabalık olmayan hastaların tedavisinde kullanılmaya devam edilecek.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler