Üçüncü havalimanında eylem: İşçiler yolu kapattı

Üçüncü havalimanında çalışma koşullarını ve yapılmayan ödemeleri protesto eden işçiler eyleme geçerek yolu kapattı.

Üçüncü havalimanında eylem: İşçiler yolu kapattı

Üçüncü havalimanında çalışan işçiler, keyfi uygulamalar, çalışma koşulları ve yapılmayan ödemelere tepki göstererek eylem gerçekleştirdi.

Bin 500 kadar işçi servislere binmeyerek yolu kapatırken, işçileri "sakinleştirmek" isteyen İGA yetkilileri alana geldi.

Servisler yetersiz, keyfi değişiklikler yapılıyor   

İşçi servislerinin saatinin 17.00'den, 18.00'e alındığı bu sayede işçilerin daha çok çalıştırılmasının amaçlandığı aktarılıyor.

Buna karşın servislerin yetersiz olduğu ve işçilerin servislere yetişemediği, keyfi değişiklikler sebebiyle sürekli sorunlar yaşandığı belirtiliyor.

Yemekler ktüleşti, işçiler aç yatmak zorunda kalıyor  

Uzun süredir yemeklerle ilgili de ciddi sorunlar yaşayan işçiler, yemeklerin giderek kötüleştiğini bildiriyor.

Servis saatlerindeki sorunlar sebebiyle işçilerin akşamları yemekhaneyi kullanamadıkları ve aç yatmak zorunda kaldıkları kaydediliyor.

Asgari geçim indirimi ödenmiyor   

Üçüncü havalimanı inşaatında çalışan işçiler, kendilerine verilmesi gereken asgari geçim indirimi ödemelerinin taşeron firmalara verildiğini, ancak bu parayı taşeron firmalardan alamadıklarını duyuruyor.

İşçilerin yapılmayan ödemeler sebebiyle de tepki gösterdikleri görülüyor. Yetkililerse paranın taşeronlara verilmesi sebebiyle buna "karışamayacaklarını" öne sürüyor.

Eyleme geçen işçiler almaları gereken geçim indirimlerinin patronların cebinde kalmasına da karşı çıkıyor.

Kaynak: Sol Haber

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler