Ücretlerini ödemediği işçileri ‘paranız ödenecek’ diye çağırıp darp ettiler!

Ankara’da 6 aydır ücretleri ödenmediği için iş bırakan işçileri ‘paranızı ödeyeceğiz’ diye çağıran firma yetkilileri, işçilere saldırdı. Yaralanan 3 işçi, kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı.

Ücretlerini ödemediği işçileri ‘paranız ödenecek’ diye çağırıp darp ettiler!

Ankara İncek’te bulunan bir inşaat firmasında çalışan 35 işçi, 6 aydır ücretleri ödenmeyince dün iş bırakma kararı aldı. İş bırakan işçiler, alacaklarının ödenmesi için bağlı çalıştıkları Fidanlar İnşaat firması yetkilileri ile görüşmek üzere firmanın ofisine gitti. Ancak işçiler burada aralarında firma yöneticilerinin de bulunduğu kalabalık bir grubun saldırısına uğradı.

Edinilen bilgilere göre, şirketin ofisine giden alacaklı işçiler, burada firmanın proje mühendisi olan Ö.S.’nin hakaretleri ile karşılaştı. İşçilerin uğradıkları hakaretlere karşılık vermesi üzerine ise kargaşa çıktı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, ifadelerini almak üzere işçileri en yakın karakola götürdü. İfadeleri alındıktan sonra serbest bırakılan işçiler, tekrardan Fidanlar İnşaat’ın sahibi ile görüşmek üzere söz konusu firmanın ofisine geri döndü.

Yapılan görüşmeler sonucu söz konusu firma sahibi, alacaklarını ödediği yaklaşık 28 işçiden tekrar şantiye alanına dönmelerini istedi. Alacakları ödenmeyen diğer işçiler ise, şirket ofisi ve yatakhanesi arasında bulunan tenha bir alana çağrılarak, paralarının orada ödeneceği söylendi. Paralarını almak için söz konusu alana giden işçiler, iddialara göre burada aralarında firmanın proje mühendisi Ö.S.’nin de bulunduğu yaklaşık 50 kişinin saldırısına uğradı.

Saldırıda yaralanan 3 işçi, Ankara Gölbaşı Hastanesi’ne kaldırıldı.

Saldırıda yaralanan işçilerden İnan Keleş, yaşananları Mezopotamya Ajansı’na (MA) anlattı.

‘Bize tuzak kurdular’

Başından ve yüzünden darbeler alan Keleş, olayla iligili “Fidanlar İnşaat’ın yetkilileri ve firmanın proje mühendisi Ö.S., ‘gelin paranızı alın’ diyerek, bizi yemekhane ile ofisin arasında bulunan bir yere çağırdılar” bilgisini verdi. Keleş; Kardeşi ve parasını alamayan diğer 4 arkadaşıyla paralarını almak için oraya gittiklerinde firmanın yetkilileri ve özellikle de firmanın proje mühendisi Ö.S.’nin kendilerine hakaret etmeye başladığını belirtti.

Daha sonra yaklaşık 50 kişinin saldırısına maruz kaldıklarını söyleyen Keleş, şöyle deavam etti: ”Ö.S. denilen kişi, özellikle beni işaret ederek, bana saldırmaları için yanlarında getirdikleri kişilere talimat verdi. Yaklaşık 20 kişi bana saldırdı. Yani bize tuzak kurdular. Daha sonra olay yerine gelen polisler beni, kardeşimi ve diğer arkadaşlarımızı onların elinden alarak, hastaneye götürdü.”

Keleş, alacaklarının ödenmesini beklerken darp edildikleri firma yetkilileri hakkında şikayetçi olduğunu ve en yakın zamanda suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Ö.S: Konuşacak bir durum yok

Bu iddiaları sormak için ulaşmaya çalıştığımız firmanın proje mühendisi Ö.S’nin bulunduğu ofisi defalarca aramamıza rağmen telefona yanıt veren olmadı. Bunun üzerine Fidanlar İnşaat’tan iş alan KNL Taşeron Firması sahibi Alper Kınalı’ya ulaştık. Kınalı’ya, işçilerin dile getirdiği iddialara dair Ö.S’ye yanıt hakkı vermek istediğimizi iletmesini istedik. Bu ricamız üzerine bir süre sonra geri dönüş yapan Alper Kınalı, isteğimizi ilettiği Ö.S’nin “konuya dair konuşacak bir durumun olmadığını” belirttiğini aktardı.

Yeni Yaşam

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler