Twitter'da Marx akını: Herkes, her alanda onu okuyor!

Doğumunun üzerinden 200 sene geçen Alman filozof ve devrimci Karl Marx son zamanlarda Twitter'da gündem oldu. Çok sayıda mesaj gönderen üniversite öğrencileri, öğrenim gördükleri bölümlere ilişkin tweetler yolladı.

Twitter'da Marx akını: Herkes, her alanda onu okuyor!

Doğumunun üzerinden 200 sene geçen Alman filozof ve devrimci Karl Marx, Twitter'da gündem oldu. Bir Twitter kullanıcısının "Reklam okuyoruz, ders çalışmaya geldik Marx çalışıyoruz. Yan masadakiler işletme okuyor Marx çalışıyor. Önümüzdekiler muhtemelen psikoloji bölümünden onlar da Marx çalışıyor" paylaşımına çok sayıda öğrenci benzer mesajlarla katıldı .

Hayata işçi sınıfı ve ezilenler cephesinden bakan Marx, bilimde ve toplumsal hayatta büyük bir etki yarattı. Bu nedenle Marx, farklı bilim dallarında bıraktığı izle ömrü boyunca mücadele ettiği burjuva ideolojisinin hakim olduğu üniversitelerde bile bugün halen dikkate alınıyor. Ancak Marx'ın nasıl anlatıldığı da önemli!

Bugün Twitter'da yapılan Marx paylaşımlarında bu durumdan memnun olan öğrenciler olsa da sıkıntılı olanlar da var görünüyordu!

 İşte o mesajlardan bazıları:

Gazete Duvar

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler