Türkiye’ye dönmeme kararı alan Deniz Naki PFDK’ye sevk edildi

Almanya’da arabasıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğrayan Amed Sportif Faaliyetler Kulübü oyuncusu Deniz Naki, ‘ayrımcılık ve ideolojik propaganda’ yaptığı iddiasıyla PFDK’ye sevk edildi.

Türkiye’ye dönmeme kararı alan Deniz Naki PFDK’ye sevk edildi

Almanya’da arabasıyla seyir halindeyken silahlı saldırıya uğrayan Amed Sportif Faaliyetler Kulübü oyuncusu Deniz Naki, güvenlik nedeniyle Türkiye’ye dönmeme kararı almasından sonra Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nin (TFF) internet sitesinden Naki hakkında şu açıklama yapıldı:
 

“Hukuk Müşavirliği’nce 28.01.2018 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü futbolcusu Deniz Naki’nin çeşitli internet sitelerinde yayınlanan açıklamaları suretiyle ‘ayrımcılık ve ideolojik propagandası’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 42. maddesi uyarınca 28.01.2018 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

DW Türkçe’nin haberine göre Naki’nin avukatı Stephan Kuhn, Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada Naki’nin, ailesinin ve çevresinin kararı doğrultusunda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü ile olan sözleşmesini bitireceğini ve Almanya’da kalacağını söyledi.

Etiketler: Deniz Naki, Amedspor, PFDK, TFF, Futbol

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler