Türkiye sinemasının önemli ismi Kemal İnci evinde ölü bulundu

85 yaşındaki oyuncu Kemal İnci, İzmir'deki evinde ölü bulundu. Daha önce kanser tedavisi gören İnci'nin kalp krizinden yaşamını yitirdiği ifade ediliyor.

Türkiye sinemasının önemli ismi Kemal İnci evinde ölü bulundu

Türkiye sinemasının önemli isimlerinden 85 yaşındaki Kemal İnci, İzmir'deki evinde ölü bulundu. Bir sürü önce kanser tedavisi gören İnci'nin kalp krizinden hayatını kaybettiği iddia ediliyor. 

Aile yakınlarının da evine koştuğu oyuncunun son yıllarda rol aldığı filmler arasında Eşkıya, Hokkabaz, Kabadayı, Düğün Dernek de yer alıyor. İnci ayrıca Türkan Şoray ve Şener Şen’in başrolünü oynadığı İkinci Bahar dizisinde de canlandırdığı Besim karakteriyle de hafızalarda yer etmişti.

Kemal İnci kimdir? 

Kemal İnci, 15 Mayıs 1933 tarihinde Adana'da doğmuştur. Yeşilçam'ın kötü adam rollerinin unutulmaz ismi Bilal İnci'nin ağabeyidir. Ortaokuldan mezun olduktan sonra çadır ve gezici tiyatrolarda çalışmaya başladı. Daha sonra Yeşilçam setlerinde işçilik yapan Kemal İnci, bir süre sonra yönetmen olarak filmler çekmeye başladı ve senaristlik ve yapımcılık işleri de yaptı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler