Türkiye Covid-19 vaka artışında İtalya İspanya arasında

Boston College Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden Dr. Emrah Altındiş, Twitter hesabından koronavirüste dünya ülkelerinin 1.000 vaka sonrası artış hızını karşılaştıran bir grafik yayımladı. Türkiye İtalya ve İspanya gibi vaka sayısının sert yükseldiği ülkeler arasında yer alıyor.

Türkiye Covid-19 vaka artışında İtalya İspanya arasında

 

SiyasiHaber

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’nin koronavirüste son 24 saat verilerini paylaşmasının ardından, kişisel Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Boston College Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden Dr. Emrah Altındiş, koronavirüste 1.000 vaka sonrası günlük vaka artışını dünya ülkeleri arasında karşılaştırmalı olarak gösteren bir grafik yayımladı. Dünün verileri baz alınarak oluşturulan grafikte, Türkiye 1.000 vaka sonrası vaka sayısı sert yükseliş gösteren İspanya ve İtalya arasında yer alıyor.

Emrah Altındiş, grafikle birlikte Twitter hesabından şu ifadeleri de paylaştı: “TR halen vaka sayısının en hızlı arttığı ülkeler arasında. 1.000 vaka sonrası günlük artışa karşılaştırmalı olarak baktığımızda (dunun verisi) observablehq.com/@elaval/corona… yükseliş ITA'dan çok daha sert ve ITA/ISP arasında. İsçi sınıfı her gün işe gittiği sürece salgını durduramayız!”

Dz7WGR

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler