Türk Telekom çocuk basketbol takımında cinsel istismar

Türk Telekom çocuk basketbol takımında 11-14 yaşındaki çocuklar cinsel istismara maruz bırakıldı.

Türk Telekom çocuk basketbol takımında cinsel istismar

Aydınlık’ta yer alan habere göre Türk Telekom’a bağlı spor kulübünün basketbol takımında koç M. E. ve yardımcısı A.Ş.’nin 11-14 yaş arasındaki erkek çocuklarını cinsel istismara maruz bıraktı. İstismar görüntüleri odada bulunanlar tarafından kaydedildi. Aydınlık, habere düştüğü notta istismar anına ilişkin ellerine geçen bu görüntüleri ve olaya karışın kişilerin isimlerini yetkililere ulaştıracaklarını belirtti.

“Bu ağır cezalık bir durum”

Aydınlık, görüntüleri izlettikleri hukukçuların “Görüntüler çok net. Hiçbir tartışmaya yer vermeyecek şekilde ortada. Küçücük çocuklara cinsel istismar söz konusu. Bu ağır cezalık bir durum” dediklerini aktardı.

Türk Telekom’dan açıklama

Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü ise konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, söz konusu okulun Türk Telekom’un isim hakkını kullanmasına dair sözleşmenin feshedildiği ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi. Açıklama şöyle:

Türk Telekom Spor Kulübü, birçok spor kulübü gibi özel spor okullarına belirli dönemsel anlaşmalar kapsamında isim hakkını kullandırmaktadır. 7 Ağustos 2018 tarihinde bazı yayın organlarında yayınlanan haberlere konu olan basketbol okulu da bu kapsamda Türk Telekom Spor Kulübü’nün isim hakkını kullanan ve Türk Telekom Spor Kulübü’nden tamamen bağımsız ve özel bir işletmedir.

Türk Telekom Spor Kulübü olarak haberlere konu olan, asla kabul etmeyeceğimiz menfur olay üzerine söz konusu özel spor okulunun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesi, tarafımızdan derhal feshedilmiş ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler