Türk Tabipleri Birliği Sağlık Bakanı’nı bir kez daha uyardı: Sağlık çalışanlarının Covid-19 nedeniyle ölmesini istemiyoruz!

Sağlık Bakanlığına uyarını sürdüren Türk Tabipleri Birliği, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Sağlık çalışanlarının Covid-19 nedeniyle ölmesini istemiyoruz” başlıklı bir yazı gönderdi. Yazıda bir kez daha koronavirüs salgını sürecinde sağlık çalışanları için gerekli önlemlerin alınması talep edildi.

Türk Tabipleri Birliği Sağlık Bakanı’nı bir kez daha uyardı: Sağlık çalışanlarının Covid-19 nedeniyle ölmesini istemiyoruz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, risk gruplarında yer alan sağlık çalışanları için hiçbir düzenleme yapılmadığı uyarısında bulunarak, Covid-19 pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarının korunabilmesi için acilen risk değerlendirmesi yapılmasını ve sağlık çalışanlarının çalışma yer ve saatlerinin buna göre yeniden düzenlenmesini istedi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman’ın imzasıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya gönderilen yazıda, Covid-19 hastalığına ilişkin risk grubunda yer alan kişilerin (60 yaş üzeri, kalp/damar hastalıkları, diyabet, kronik tıkayıcı akciğer hastalığı, hipertansiyon ve kanser hastası olanlar) özellikle uyarıldığı ve kesinlikle evde kalmaları istendiği halde, aynı risk gruplarında yer alan sağlık çalışanları için hiçbir düzenleme yapılmadığı ve görevlerini risk grubuna yer almayanlar gibi sürdürmelerinin beklendiği hatırlatıldı.

TTB tarafından, “Sağlık çalışanlarının Covid-19 nedeniyle ölmesini istemiyoruz” başlığıyla gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:
“Bütün sağlık çalışanları için ivedi olarak risk değerlendirmesi yapılmalı, sağlık çalışanlarının çalışma yerleri ve çalışma saatleri bu risk değerlendirme sonucuna göre yeniden düzenlenmelidir.”

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler