Türk-İş: Asgari ücret kabul edilebilir değil ama hayırlı olsun demekten başka bir şey yapamayız

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sonrası Türk-İş Genel Merkezi’nde basın açıklamasında bulunan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, bin 603 liralık rakama muhalefet ettiklerini belirttikten sonra “Asgari ücret kabul edilebilir değil ama hayırlı olsun demekten başka bir şey yapamayız” dedi

Türk-İş: Asgari ücret kabul edilebilir değil ama hayırlı olsun demekten başka bir şey yapamayız

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sonrası Türk-İş Genel Merkezi’nde basın açıklamasında bulunan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay 2018 yılı için açıklanan asgari ücretin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Komisyon toplantısı sonrası Türk-İş adına konuşan TEKSİF Genel Başkanı Nazmi Irgat ile benzer şeyleri söyleyen Atalay, asgari ücretin 6 milyon işçi ve aileleri ile beraber Türkiye’de 24 milyon insanı ilgilendiren bir konu olduğunun altını çizdi. 

TÜİK verilerini esas alarak asgari ücret için resmi tekliflerinin bin 893 lira olduğunu kaydeden Atalay, rakama muhalefet ettiklerini belirttikten sonra “Asgari ücret kabul edilebilir değil ama hayırlı olsun demekten başka bir şey yapamayız” dedi.

Çalışma Bakanı ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 2018 yılı için asgari ücreti 1603 TL olarak duyurdu. Sarıeroğlu, “1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak. Karar çoğunlukla alındı” dedi. Asgari ücret 2018 yılı için brüt 2 bin 29 lira, net bin 603 lira olarak belirlendi.

(SENDİKAORG)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler