TTB Merkez Konseyi üyeleri adliyeye getirildi

"Savaş bir halk sağlığı sorunudur" başlıklı bildiri gerekçesiyle gözaltına alınan TTB Merkez Konseyi üyeleri Sezai Berber, Taner Güren, Bülent Nazım Yılmaz ve Yaşar Ulutaş, Ankara Adliyesi'ne getirildi.

TTB Merkez Konseyi üyeleri adliyeye getirildi

"Savaş bir halk sağlığı sorunudur" başlıklı bildiriyi yayınladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyeleri bugün saat 13.30’da Ankara Adliyesi’ne getirilmeye başlandı.

Sezai Berber, Taner Gören, Bülent Nazım Yılmaz ve Yaşar Ulutaş, Ankara Adliyesi'ne getirilirken çok sayıda kişi de destek için adliyede hazır bulundu.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyeleri Prof. Dr. Raşit Tükel, Prof. Dr. Taner Gören, Prof. Dr. Funda Obuz, Dr. Hande Arpat, Dr. Selma Güngör, Dr. Sezai Berber, Dr. Yaşar Ulutaş, Dr. Bülent Nazım Yılmaz'ın savcılık ifadeleri bugün alınacak.

TTB yöneticilerine destek olmak amacıyla HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, TMMOB Başkanı Emin Koramaz, HDK Eş Sözcüsü Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu, SYKP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, TKP (HTKP) Genel Başkanı Erkan Baş, Halkevleri Eş Başkanı Dilşat Aktaş, ÖDP Başkanalar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, SES Başkanı İbrahim Kara, cuma günü serbest bırakılan TTB yöneticileri Sinan Adıyaman, Ayfer Horasan ve Şeyhmus Gökalp ve halen gözaltına olan merkez konseyi üyelerinin aileleri de Ankara Adliyesi'ne geldi.

Türkiye’nin ve Türkiye destekli cihatçı ÖSO güçlerinin Afrin’e yönelik operasyonuna karşı, “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlığıyla yayımladıkları açıklamanın ardından haklarında soruşturma başlatılan ve 30 Ocak'ta gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği’nin yöneticilerinden Sinan Adıyaman, Şeyhmus Gökalp ve Ayfer Horasan, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler