TTB: Hükümet ekonomiyi halk sağlığına tercih ediyor

Koronavirüs Türkiye geneline yayılırken, hükümet genel bir sokağa çıkma yasağı almamakta ısrarlı. İşyerlerinin kapatılmadığına dikkat çeken uzmanlar ise hükümeti halk sağlığından çok ekonomiyi düşünmekle suçluyor.

TTB: Hükümet ekonomiyi halk sağlığına tercih ediyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Sinan Adıyaman hükümetin koronavirüse karşı aldığı önlemleri yetersiz bulduğunu belirterek, her gün milyonlarca insanının işe gitmesini engelleyecek ‘ücretli izin’ uygulamasına geçilmesini önerdi.

 

‘Doğru dürüst sosyal izolasyon yok’

DW Türkçe’den Hilal Köylü’nün haberine göre Adıyaman, “Hükümetin doğru dürüst bir sosyal izolasyon sistemi kurduğunu söylemek mümkün değil. Ortada tam bir karmaşa var. Acilen ücretli izin sistemi devreye geçirilmeli.”

Adıyaman şöyle devam etti: “Hükümet tercihini halk sağlığından yana kullansaydı, milyonlarca çalışanın işe gitmek zorunda kalmasına göz yummazdı.”

 

Şeffaf bilgi, ücretli izin ve tam izolasyona ihtiyaç var

TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Sezai Berber ise halkın gerçek verilere ulaşamadığını düşündüğünü, bu sebeple vatandaşların “Bana bir şey olmaz” demeyi sürdürdüğünü ifade etti. Berber, salgının kontrol edilebilmesi için şeffaf bilgiye, ücretli izinlere, tam izolasyon koşullarına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler