TSK Tel Rıfat kırsalına operasyon düzenledi

Suriye’de bir askerin hayatını kaybettiği, bir askerin de yaralandığı çatışma sonrası TSK ve cihatçı gruplar, YPG kontrolündeki Tel Rıfat kırsalına operasyon düzenledi.

TSK Tel Rıfat kırsalına operasyon düzenledi

Suriye’de TSK ve YPG arasında Tel Rıfat kırsalında yaşanan çatışmada bir asker hayatını kaybetmiş, bir asker de yaralanmıştı.

Çatışmaların ardından Tel Rıfat ve çevresine top atışları başlatan TSK, ilerleyen cihatçı gruplarla bölgeye operasyon düzenledi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin, operasyonu Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi’nden sevk ve idare ettiği belirtildi.

Akar, “Tel Rıfat’tan yapılan atışlar sonucu” bir askerin hayatını kaybetmesi, bir askerin de yaralanmasının ardından operasyonların başlatıldığını kaydetti.

Rojava’dan yayın yapan Hawar Haber Ajansı (ANHA), TSK’nin Minnağ, Maaranaz ve Malikiyye ve Şêwarxê köylerine top atışları gerçekleştirdiğini bildirdi.

Üçüncü Lejyon isimli grup, TSK’yle başlatılan operasyonlarda Maaranaz ve Malikiyye köylerinin ele geçirildiğini belirterek sosyal medya hesaplarından fotoğraflar paylaştı.

Bölgedeki gelişmelere ilişkin saha kaynaklarından aktarım yapan Afrin İzleme Merkezi ise YPG güçlerinin karşılık vermesinin ardından cihatçı grupların geri çekildiğini bildirdi.

Afrin İzleme Merkezi, en az 25 cihatçının öldürüldüğünü, 35’inin de yaralandığını öne sürdü.

(SendikaOrg)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler