TSK: Afrin kent merkezi kuşatıldı

TSK, 12 Mart'tan itibaren Afrin kent merkezinin kuşatıldığını duyurdu.

TSK: Afrin kent merkezi kuşatıldı

TSK’nın AKP destekli cihatçı ÖSO güçleriyle Afrin’e yönelik başlattığı askeri operasyonun 53’ncü gününde, Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 12 Mart 2018 tarihinden itibaren Afrin kent merkezi kuşatıldı” denildi. 

TSK'dan konuya dair açıklama özetle şöyle:

"Zeytin Dalı Harekâtı ile sadece PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütünün değil aynı zamanda DEAŞ terör örgütünün de etkisiz hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Harekât kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 12 Mart 2018 tarihinden itibaren Afrin kent merkezi kuşatılmış, müteakip harekat için kritik öneme sahip bölgeler ele geçirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren 3393 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harekat esnasında sivil/masum bölge halkının zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmaya devam edilmektedir.

Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler