Trump'tan gaf üstüne gaf: İtalya Cumhurbaşkanı'na 'Mozzarella' dedi

ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısındaki gafları sosyal medyada gündem oldu. Mattarella'ya 'mozzarella' diyen Trump, iki ülke arasındaki ortaklığın ise 'Antik Roma'ya dayandığını' söyledi.

Trump'tan gaf üstüne gaf: İtalya Cumhurbaşkanı'na 'Mozzarella' dedi

ABD Başkanı Donald Trump, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile Beyaz Saray’da gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni gaflara imza attı. Mattarella’ya ‘mozarella’ diyen Trump, iki ülke arasındaki ilişkinin de ‘Antik Roma’ya dayandığını’ söyledi. İtalyanca tercümanının söz konusu gaflar karşısındaki bakışları ise viral oldu.

Trump, “Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya, binlerce yıl öncesine, Antik Roma İmparatorluğu’na dayanan ortak bir kültürel ve politik mirasla birbirine bağlı” ifadelerini kullandı. Trump’ın bu sözleri sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı ve alay konusu haline geldi.

Ancak bu sözler, Beyaz Saray Twitter hesabı tarafından da aynı ifadelerle paylaşıldı.

​’Hepimiz tercümanız’

ABD Başkanı söz konusu gaflara imza atarken İtalyanca tercümanın yüz ifadesi de sosyal medyada viral oldu. Trump’ın gaflarıyla alay eden kullanıcılar, Trump’ın gafları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen tercümanla ilgili olarak “Hepimiz o tercümanız” ifadeleriyle paylaşımlarda bulundu.

(Sputnik)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler