Trump'tan Brunson açıklaması: Çok çalışıyoruz

ABD Başkanı Donald Trump, Ankara ile Washington arasında kriz sebebi olan Pastör Andrew Brunson’ın bugün mahkeme kararı ile serbest bırakılması hakkında bir tweet attı. Trump, “Pastör Brunson için çok çalışıyoruz” dedi.

Trump'tan Brunson açıklaması: Çok çalışıyoruz

Rahip Brunson'un serbest bırakılmasının ardından ABD Başkanı Donald Trump bir tweet atarak Rahip Brunson için çok çalıştıklarını söyledi.

Rahip Brunson hakkında tahliye kararı çıkmıştı

Adli kontrol şartıyla ev hapsinde tutulan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson’un, yargılandığı davanın dördüncü duruşması Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki mahkemede görüldü. İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından Alsancak'taki evinden saat 05.30 sıralarında yoğun güvenlik önlemi ile alınan Brunson, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi salonuna getirildi. Brunson'ın yargılandığı davayı izlemek üzere ABD Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier da duruşma salonuna geldi. Duruşmayı uluslararası medya kuruluşu mensupları ve bazı diplomatlar da takip etti.

Savcı, esas hakkındaki mütalaasında Brunson hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılmasını talep ederek, 10 yıl hapis istedi. Mahkeme heyeti Brunson'a 3 yıl, 1 ay, 15 gün hapis cezası verdi. Hakkındaki ev hapsi kararı ve yurt dışına çıkış yasağı da kaldırıldı. Tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak Brunson serbest bırakıldı.

(ArtıGerçek)

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler