TRT önünde basın açıklaması da, çekim de yasak!

Dünya Televizyon Gününde TRT önünde basın açıklaması yapmak isteyen Haber-Sen üyelerini engelleyen polis, Haber-Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu'nu gözaltına aldı. Yol Tv'nin de yayınını kesti.

TRT önünde basın açıklaması da, çekim de yasak!

Haber-Sen'in, Dünya Televizyon Günü sebebiyle TRT Genel Müğdürlüğü önünde gerçekleştirmek istediği basın açıklamasına polis müdahale etti. Haber-Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu gözaltına alındı. Polis Yol TV muhabirlerininin yayınını da kesti.

Haber-Sen'in TRT Genel Müdürlüğü'nün önünde UNESCO Dünya Televizyon Günü nedeniyle gerçekleştirmek istediği basın açıklamasına polis izin vermedi. KESK'e bağlı Haber-Sen üyelerinin TRT Genel Müdürlüğü önünde toplanmasının ardından müdahale eden polis, tüm müzakerelere rağmen basın açıklamasını yaptırmadı.

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, polis müdahalesini eleştirirken "Dünya Televizyon Gününde bile basın açıklaması yaptırmıyorlar" dedi. Habersen üyeleri, TRT'nin OHAL KHK'ları ile şirket haline getirildiğini ve tek sesli yayın yaptığını ifade ederken çok sesli bir devlet televizyonu istediklerini belirtti.

Haber-Sen Genel Sekreteri Ustaoğlu'na gözaltı 

KESK ve Haber-Sen yöneticileri ile emniyet güçleri arasındaki müzakere esnasında Haber-Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu gözaltına alındı. Ayrıca polis, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ile röportaj yapan Yol Tv ekibine de müdahale etti. Röportajı kesen polis, YOL Tv ekibini ancak GBT sorgulaması yaptıktan sonra bıraktı. 

Ustaoğlu serbest bırakıldı

Haber-Sen Genel Sen Sekreteri Burak Ustaoğlu, yapılan sağlık kontrolünün ardından kabahat kanununa göre tutanak tutularak serbest bırakıldı.

Benzer Haberler

Son Haberler

Popüler Haberler